Większy GreenWood

Dwóch muzyków wraca do zespołu
Wojciech Małota, 24 marca 2010
GreenWood
Fot. Marcin Somerlik
Zespół GreenWood poszerza swój skład o dwie osoby. Tym samym grupę tworzy aż 8 muzyków czyniąc ją jednym z najliczniejszych zespołów folkowych w Polsce.

Do zespołu powracają Marcin Grulkowski i Jacek Andrzejewski, tworzący jego pierwszy skład.

Marcin od początku, czyli od 2003 roku grał na gitarze, aby około roku 2006 zamienić ją na low whistle. Potem jego fascynacja muzyką irlandzką zdawała się wygasać. Powrócił do grania metalu, którego miłośnikiem był przed powstaniem GreenWood. Jednak to co przestaje się podobać, zaczyna być atrakcyjne ponownie. Flet i whistle w międzyczasie zagospodarowała Ewelina Grygier więc Marcin powrócił do gitary.

Podobna historia dotyczy Jacka, który zarzucił współpracę z zespołem z powodu zarobkowego wyjazdu do Irlandii. Po dwóch latach powrócił i stwierdził, że muzykowanie nadal jest jego pasją.

Tak o zmianach w składzie mówi Marek Piguła:
"Parę tygodni temu nad kuflem piwa uzgodniliśmy, że chłopaki wracają do składu. Śpiew na 3 głosy, unisono fletu, skrzypiec i akordeonu plus akompaniament na gitarze, bouzouki i basie oraz rytm bodhranu i cajona. Myślę, że nasze brzmienie może teraz wgnieść w ziemię."

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu