Dhoad-Rivendell premiera

Polsko-indyjski projekt muzyczny
Kamil Piotr Piotrowski, 29 kwietnia 2010
Dhoad-Rivendell
Fot. Dhoad-Rivendell
Pokój na świecie i równość wszystkich kultur i religii Ziemi. Takie przesłanie towarzyszyć będzie trasie koncertowej promującej nowy, międzynarodowy projekt muzyczny "Dhoad-Rivendell".

Tuż po pierwszym, długim, wiosennym weekendzie (4 maja) zapraszamy was do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, na niezwykły koncert. Dwie grupy z oddalonych o tysiące kilometrów krain, postanowiły połączyć siły by stworzyć nową jakość.

Polska Orkiestra Rivendell oraz indyjska Dhoad Gypsies from Rajasthan spotkają się na jednej scenie by zabrać nas na wyprawę w rejony pustyni Thar, do prowincji Radżastan, gdzie po dziś dzień kultywowana jest tradycja śpiewu i tańca, którego początki sięgają daleko w przeszłość.

W trakcie 90 minut koncertu usłyszymy korzenną cygańską pieśń, której towarzyszyć będzie jazz-rockowa sekcja rytmiczna oraz brzmienia syntezatorów elektronicznych i instrumentów etnicznych z całego świata. A że Rivendell ma ich sporą kolekcję, gwarantuje to, iż usłyszymy brzmienia naprawdę rzadko lub wcale niespotykane na polskiej scenie.

Dhoad-Rivendell przedstawi stare pieśni poetów z północno-zachodnich Indii, okraszone współcześnie stworzonymi kompozycjami ilustracyjnymi autorstwa Kamila i Konrada Rogińskich. Sam projekt zainicjowali Rahis Bharti i Kamil Rogiński.

Na Folk24.pl można już odsłuchać dwóch nagrań z tego projektu:

Indian Reagge

Shyam Slona

 

Dhoad-Rivendell, 4 maja, godz. 20:00, Warszawa
Organizatorzy: Polskie Radio Program 2, Opensources.pl
Mecenat: Indyjsko-Polska Izba Gospodarcza, Ambasada Republiki Indii w Warszawie, wydawnictwo Drzewo Babel
Patroni medialni: Polskie Radio, Serpent.pl, Folk24.pl

 

Dhoad-Rivendell wystąpi w składzie:

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu