Celtic dream w Rudach

Dwunasta płyta Carrantuohill
Kamil Piotr Piotrowski, 27 maja 2010
Carrantuohill w "Celtic Dream"
Fot. Grzegorz Wocka
Pod koniec ubiegłego roku odbył się koncert w niezwykłym miejscu. Carrantuohill przedstawił swój nowy program "Celtic dream" w Bazylice Wniebowzięcia NMP w Rudach. Właśnie ukazało się DVD z zapisem tego koncertu.

Nowy program muzyczny zespołu Carrantuohill, zatytułowany "Celtic dream", różni się charakterem od "Touch of Ireland". Jest bardziej poetycki, bo dużo tu poezji (recytuje ją Anna Dymna) a muzyka jest bardziej nastrojowa, co podkreśla użycie harfy (gra Anna Faber). Także dobór utworów podkreśla ducha programu. Sięgnięto m.in. do repertuaru takich gwiazd muzyki irlandzkiej jak Eleanor McEvoy czy Loreena Mc Kennitt (śpiewa Katarzyna Sobek). Staroceltycka poezja miesza się tu z romantycznymi, miłosnymi balladami oraz spokojniejszymi, instrumentalnymi melodiami ludowymi.

- "W muzyce irlandzkiej, obok rytmicznych i skocznych utworów, istnieje wiele przepięknych ballad, nostalgicznych melodii. Podczas koncertu, który odbył się 21 listopada 2009 roku w Pocysterskim Zespole Pałacowo-Klasztornym w Rudach, zależało nam na tym, by takie właśnie pokłady z muzyki celtyckiej wydobyć i niezwykle wyciszoną, wręcz balladową muzyką stworzyć niecodzienną atmosferę do wytchnienia, zadumy, uspokojenia" - piszą o tym projekcie członkowie zespołu Carrantuohill.

Dla wszystkich tych, którzy nie mogli być na tym koncercie, mamy dobrą widaomość! Koncert został zarejestrowany i jak donoszą członkowie Carrantuohill, właśnie ukazało się DVD, wkrótce ukaże się też CD.

Oficjalna promocja rozpocznie się 1 czerwca 2010 r.

 

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu