Nowość Varsovii Manty

Materiał na płytę gotowy
Kamil Piotr Piotrowski, 29 czerwca 2010
Varsovia Manta w Ostródzie
Fot. Wojciech Małota
W połowie maja br. Marek Kaim przesłał nam informację o tym, że wraz z zespołem zakończył sesję nagraniową materiału na nową płytę Varsovii Manty, pt. "Między nami Słowianami". U nas już fragmenty do odsłuchania!

Zespół Varsovia Manta pojawił się na polskiej scenie muzycznej na początku lat 80. Z repertuarem pochodzącym z Ameryki Południowej przejechał kraj i Europę wzdłuż i wszerz. Kilkanaście lat temu zespół zmienił repertuar, kierując się ku polskiej muzyce ludowej. Marek Kaim - lider zespołu, w pewnym momencie zaczął tworzyć własne teksty, a zespół opracowania muzyki, oparte o tematy ludowe m.in. Mazowsza, Spiszu, Małopolski, Suwalszczyzny a także naszych słowiańskich sąsiadów. Taka właśnie będzie ich najnowasza płyta, zatytułowana "Między nami Słowianami". To pierwsza płyta Varsovii Manty z takim repertuarem. Znajdzie się na niej 9 utworów. Nagrań dokonano tuż przed Wielkanocą 2010 w studiu Piotra Śmiejczaka, masteringiem zajął się Mikołaj Wierusz.

-  Materiał jest już po masteringu. Okładka również na ukończeniu. Szukam bardzo intensywnie sponsorów, patronów medialnych i oczywiście optymalnego wydawcy i dystrybutora - pisze w mailu do nas Marek Kaim.

Pierwsze przesłuchanie materiału, który trafił do naszej redakcji jeszcze przed oficjalnym wydaniem zrobiło na nas bardzo dobre wrażenie. Pozostaje więc życzyć Markowi chojnych sponsorów, silnych patronów medialnych i sprawnego wydawcy. Trzymamy kciuki i czekamy na płytę. A was zapraszamy do odsłuchania miksu kilku utworów z tej płyty.

Między Nami Słowianami - fragmenty

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu