Muzyczny Rozsypaniec

Powstała piosenka dla festiwalu
Kamil Piotr Piotrowski, 30 czerwca 2010
Cisza Jak Ta z Kołobrzegu
Fot. Grzegorz Stalmach
Nazwa Bieszczadzkich Spotkań ze Sztuką "Rozsypaniec" nawiązuje do jednego z najpiękniejszych szczytów Bieszczadów Wysokich. Teraz kojarzyć się będzie jeszcze z piosenką, napisaną specjalnie dla festiwalu przez grupę Cisza Jak Ta.

By łączyć, nie dzielić, by scalić to co rozsypane, by stworzyć z wielu sztuk jedną, wyjątkową wrażliwość. Ta idea przyświeca organizatorom pierwszej edycji Bieszczadzkich Spotkań ze Sztuką "Rozsypaniec", które w dn. 12-15 sierpnia odbędą się w Bieszczadach. Doświadczenia zebrane przy organizacji "Bieszczadzkich Aniołów" z pewnością zaprocentują przy "Rozsypańcu". Program imprezy zapowiada się bardzo atrakcyjnie, wkrótce przybliżymy go na naszych łamach. Dziś, w ramach zapowiedzi festiwalu i skracania czasu oczekiwania zapraszamy do odsłuchania piosenki skomponowanej i podarowanej organizatorom przez zespół Cisza Jak Ta z Kołobrzegu.

- Piosenka powstała na prośbę wieloletniego przyjaciela zespołu Rafała Długosza, który jest zarazem Dyrektorem festiwalu "Rozsypaniec". Tekst piosenki napisał nasz "etatowy" tekściarz - Mariusz Borowiec. Początkowo powstały trzy pomysły muzyczne autorstwa trzech członków zespołu, z których w wewnątrz zespołowym głosowaniu wybraliśmy właśnie tą zaprezentowaną. Muzyka jest mojego autorstwa a pomysł aranżacyjny Ilony Karnickiej i Mariusza Skorupy. Całość zrealizowaliśmy od 7 do 27 czerwca w studio nagraniowym Mariusza Skorupy, który wraz z Darkiem Bądkowskim realizowali nagrania.

Nagrywanie tej piosenki, stało się dla nas takim swoistym preludium do letnich górskich wojaży i przyniosło nam wiele radości i zabawy. Staraliśmy się zaaranżować ją w sposób lekki, wakacyjny, a jednocześnie nawiązujący do wyraźnie folkowego charakteru Festiwalu. Mamy nadzieję, że spodoba się nasze powitanie nowego "dziecka" na festiwalowej mapie Polski - napisał do nas Michał Łangowski.

Piosenkę nagrali:

Michał Łangowski - śpiew; Ilona Karnicka - skrzypce, śpiew; Aleksandra Frąckowiak - flet poprzeczny, śpiew; Mariusz Skorupa - gitara akustyczna, gitara basowa; Hubert Liczbański - klarnet i djembe oraz gościnnie Maja Lewicka - śpiew. Można ją odsłuchać na festiwalowej stronie. Zapraszamy.

Jednocześnie przypominamy, iż dziś, tj. 30 czerwca mija termin zgłaszania prac na konkursy poetycki i fotograficzny, towarzyszące festiwalowi.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu