Internauci do urn!

Wirtualne Gęśle trwają
Kamil Piotr Piotrowski, 30 marca 2010
Płyty laureatki Wirtualnych Gęśli
Fot. Press
Do północy 2 kwietnia można głosować w konkursie "Folkowa płyta roku 2009 zdaniem internautów - Wirtualne Gęśle". Wśród 57 zgłoszonych płyt, jest kilka "celtyckich".

W zabawie, niejako "automatycznie", biorą udział płyty zgłoszone do konkursu Polskiego Radia na  "Folkowy Fonogram Roku". Jednak organizatorzy byli otwarci również na wszelkie inne folkowe fonogramy wydane w ubiegłym roku. Zwycięska płyta otrzymuje prawo do wykorzystywania logo WIRTUALNYCH GĘŚLI oraz chwalenia się wszem i wobec, że taką nagrodę otrzymała. W tegorocznej edycji bierze udział 57 wydawnictw, wśród nich jest kilka zespołów inspirujących się muzyką celtycką, należą do nich:

Na te i pozostałe wydawnictwa oraz na najciekawszą okładkę, można głosować tutaj do północy 2 kwietnia.

Nowością w porównaniu z latami ubiegłymi jest możliwość głosowania aż na 5 tytułów. Nie marnujcie zatem czasu - do urn!!!

Przypominamy, że laureatką Wirtualnych Gęśli 2009 została płyta "Nowa Ex-tradycja" Żywiołaka, najlepszą okładką internauci mianowali "Uśmiechnij się" Czeremszyny. Rok wcześniej, grupa Beltaine, jedyny jak dotąd laureat ze sceny celtyckiej, zdobyła podwójną koronę, płyta "Koncentrad" zdaniem internautów była najlepsza i miała najciekawszą okładkę.

Więcej o Wirtualnych Gęślach w środę, 31.03, w audycji "Źródła" opowie ze swoim gościem Wojciech Ossowski.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu