Dervish i North Cregg w Polsce

Irlandzkie Dni Morza
Kamil Piotr Piotrowski, 2 czerwca 2010
North Cregg
Fot. Press
Po raz 63 w Szczecinie organizowane są "Dni Morza". Zlotom oldtimerów (łodzi z duszą), jachtów towarzyszyły zwykle koncerty szantowe. W tym roku będzie inaczej. Tym razem na "Scenie pod Gwiazdami" Polska spotka Irlandię.

Niebywała gratka czeka miłośników muzyki irlandzkiej, którzy zdecydują się odwiedzić szczecińskie "Dni Morza" w sobotę, 12 czerwca. Podczas koncertu "Polska spotyka Irlandię" na scenie wystąpią dwa zespoły, które dla wielu polskich muzyków grających folk celtycki są wzorami do naśladowania. Mowa tu o grupach Dervish i North Cregg. To czołówka tradycyjnego irlandzkiego grania na świecie. Towarzyszyć im będzie zespół taneczny The Cowhie-Ryan Irish Dance. Polskę reprezentować będą zespoły Dair ze Szczecina, Sąsiedzi z Gliwic oraz grupa taneczna Reelandia z Warszawy. Zapowiada się potężna dawka muzyki i tańca irlandzkiego na najwyższym poziomie. Płyńcie do Szczecina - Sail Szczecin!

 

"Polska spotyka Irlandię", 12.06.2010, godz. 17:00, Scena pod Gwiazdami, Łasztownia, Szczecin


Od autora: Michał Nowak zwrócił nam uwagę, iż szanty i pieśni morza w tym roku również się pojawią. Dlatego mój wstęp do tej wiadamości nie do końca jest precyzyjny. Koncert folku morskiego odbędzie się w niedzielę, wiecej szczegółów w dziale "koncerty".

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu