Lá Nua - Nowy dzień

Kolejna płyta Lúnasy
Jakub Szczygieł, 30 maja 2010
Lunasa
Fot. Con Kelleher
Choć nie da się jej kupić w Polsce, ale można ją zdobyć przez internet, dlatego warto o niej wspomnieć. Miesiąc temu pojawiła się na rynku kolejna płyta, rewelacyjnej grupy grającej irlandzki folk - Lúnasy. Trasa promocyjna "Lá Nua" trwa.

Po czterech latach spędzonych w studio w Cooley Mountains w północno-wschodniej Irlandii, Lúnasa, jedna z najbardziej znanych kapel irlandzkiego folku, powraca z nowym albumem. "Lá Nua" ("Nowy Dzień") składa się z 10 utworów - spora część materiału to kompozycje własne Kevina Crawforda (flet irlandzki), oraz Cilliana Vallelya (uileann pipes, whistle), którzy grają w zespole od samego początku. Pełny skład nagrywających wyglądał następująco:

Światowa premiera krążka miała miejsce 6 kwietnia 2010 roku. Od wydania pierwszej płyty zatytułowanej "Lúnasa" minęło już 13 lat. Jak zmieniła się muzyka Lúnasy przez ten czas od momentu, kiedy kwintet zwycięzców "All-Ireland Championship" nagrał swój pierwszy wspólny set? Nie ma innego wyjścia - posłuchajcie płyty lub wybierzcie się na jeden z koncertów na trasie promującej "Nowy Dzień"! Najbliżej nas będą w lipcu w Szwajcarii.

 

Od autora: Oczywiście, jak słusznie zauważył Padre, Kevin Crawford i Cillian Vallely nie grają od początku w zespole, jak napisałem w tekście. Mój błąd, za który przepraszam. Przyczynę nieporozumienia wyjaśniłem już w wątku na Forum."

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu