Lucjusz odszedł

Szantymeni nie zdążyli.
Kamil Piotr Piotrowski, 5 maja 2010
Lucjusz i Spinakery
Fot. Kamil Piotrowski
Po ciężkiej chorobie, odszedł bard sceny żeglarskiej, prześmiewca "żeglarskich" słabości, baczny obserwator pływającej braci, miłośnik Mazur i żeglowania - Michał "Lucjusz" Kowalczyk.

Żeglował po Mazurach i pisał o nich piosenki. Pewnego dnia, zachęcony przez przyjaciół stanął z gitarą na scenie. Od tamtej pory "Lucjusz", bo tak go nazywano, solo i z zespołem Spinakery koncertował na festiwalach. Autor znanych od morza po góry ballad i piosenek żeglarskich takich jak: "Żeglarze portowi", "Na Mazury", "Gruby", "Biała sukienka". Napisał ich ponad 150, żaden śpiewnik żeglarski czy studencki nie obywał się bez co najmniej kilku, częściej kilkunastu jego utworów. Nagrał i wydał 5 kaset i 4 płyty. Choroba przerwała pracę nad piątym, podwójnym albumem.

W ostatnich tygodniach jego przyjaciele i muzycy sceny żeglarskiej zorganizowali cykl koncertów pt. "Luckie granie" by pomóc rodzinie finansować jego leczenie. Niestety Lucjusz zmarł nad ranem 2 maja. Rodzinie, przyjaciołom i bliskim składamy najszczersze kondolencje.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu