Rudzkie Dni Celtyckie

Spotkania z muzyką i tańcem
Kamil Piotr Piotrowski, 17 czerwca 2010
Częstochowa Pipes & Drums na Dniach Celtyckich
Fot. Materiały prasowe
Celtowie na Śląsku mają się dobrze. Zwłaszcza tego lata w Rudzie Śląskiej, gdzie po raz szósty, w klimatycznym parku przy MDK oraz tajemniczych wnętrzach pubu Druid, odbędą się "Dni Twórczości Celtyckiej".

To już po raz szósty, w ogrodzie, na tyłach Miejskiego Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej - Nowym Bytomiu w dn. 18-19 czerwca spotkają się miłośnicy muzyki i tańca spod znaku trójlistnej koniczynki.

Ta impreza powstała z potrzeby kilku zapaleńców, których do zorganizowania koncertów muzyki irlandzkiej namówił Darek Tiałowski, właściciel pubu "Druid", obok stowarzyszenia "In-nI", współorganizator spotkań.

W swojej historii "Dni Twórczości Celtyckiej" gościły takie zespoły jak Carrantuohill, Shannon, Beltaine czy grupy taneczne Salake, Glendalough. Rok temu na scenie festiwalu pojawili się rdzenni Irlandczycy czyli East Antrim Traditional Music oraz jedna z nielicznych w Polsce (o ile nie jedyna) orkiestra dudziarzy Częstochowa Pipes & Drums.

W tegorocznej edycji wezmą udział zespoły Donegal, JRM, Danar, Sushee oraz grupa taneczna – Knockagh Dance School. Klubem festiwalowym, gdzie odbywają się już te nieoficjalne sesje, tradycyjnie będzie pub "Druid". Szczegóły w dziale koncerty.

 

VI Dni Twórczości Celtyckiej, 18-19.06.2010, Ruda Śląska - Nowy Bytom

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu