Circle of Bards

Wkrótce pierwsza płyta
Kamil Piotr Piotrowski, 28 marca 2010
Tales i Demo
Fot. Press
Muzyka Circle of Bards to połączenie celtyckich brzmień z ekspresją i rytmiką właściwą muzyce rockowej oraz z nastrojowymi tekstami nawiązującymi do świata rycerskich opowieści i pradawnych legend.

Circle of Bards powstał w 2008 roku jako autorski projekt wokalisty i kompozytora Mariusza Migałki. Początkowo miało to być jedynie poboczne przedsięwzięcie, skupiające się głównie na nagraniu w pełni akustycznego albumu, na który złożyłyby się kompozycje zbierane przez kilka lat i mające charakter celtyckich ballad inspirowanych światem baśni i fantastyki.
W marcu 2009 roku zespół został zaproszony do zagrania mini koncertu w audycji "HelloFolks!" w Akademickim Radiu Centrum, gdzie po raz pierwszy wystąpił na żywo. Materiał z koncertu został zarejestrowany w formie bootlegu "Live in RC".
W grudniu 2009 roku CoB trafił pod skrzydła niezależnej wytwórni Electrum Production. Obecnie zespół zakończył nagrania debiutanckiej płyty zatytułowanej "Tales", której premiera przewidziana jest na maj 2010 roku. Premierowych utworów można posłuchać na oficjalnym profilu zespołu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu