Francophonic Festival IV

Speed Caravan na początek
Kamil Piotr Piotrowski, 19 marca 2010
www.francophonic.pl
Fot. Press Francophonic Festival
Wczoraj w Katowicach, koncertem francuskiej grupy Speed Caravan, zainaugurowano czwartą edycję festiwalu Francophonic, prezentującego w Warszawie (i nie tylko) kulturę krain frankofońskich.

Uczestnictwo w wydarzeniach Francophonic Festival, który w dniach 19-29.03.2010 odbywać się będzie w Warszawie, to okazja do posłuchania i odkrycia najciekawszych artystów estradowych i zespołów ze świata frankofońskiego. Festival od początku koncentruje się na trzech nurtach najbardziej charakterystycznych dla sceny francuskiej: począwszy od gatunku „chanson” (wystąpi Babylon Circus) poprzez barwny patchwork muzyki świata (tym razem Rokia Traore z Mali), aż do nowych brzmień, w szczególności muzyki elektronicznej (energetyczno-transowy Speed Caravan). Tegoroczny Francophonic to również refleksja nad francuskimi korzeniami polskiego kompozytora Fryderyka Chopina i jego wpływie na aktualną muzykę francuską. polscy i francuscy wykonawcy, podczas koncertu finałowego w Teatrze Wielkim, zagrają utwory Fryderyka Chopina oraz utwory Serge’a Gainsbourga inspirowane twórczością Chopina. Wydarzenie to przygotowane zostało specjalnie z okazji uroczystości rocznicowych narodzin kompozytora, które są jednym z priorytetów współpracy polsko-francuskiej w dziedzinie kultury.

Program IV Francophonic Festival, Warszawa:

Imprezy towarzyszące:

18 marca, Klub Cogitatur, Katowice (relacja)
20 marca, CK Zamek, Poznań

21 marca, Klub Ucho, Gdańsk/Gdynia

Festiwal jest organizowany przez Instytut Francuski w Warszawie we współpracy z francuską agencją Come4Event i stałymi polskimi partnerami: agencją Good Music Productions i Klubem Stodoła oraz agencją Maken.

Szczegóły na stronie festiwalu

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu