Nowe Karpaty Magiczne

Premiera Acousmatic Psychogeography
Kamil Piotr Piotrowski, 1 maja 2010
Ekipa z Sopatowca
Fot. Waldemar Czechowski
Nowa płyta projektu Karpaty Magiczne stała się faktem. "Acousmatic Psychogeography" to dwunaste wydawnictwo zespołu nagrane na specjalnej sesji w górach, które trafia właśnie do miłośników... dźwięków.

Najpierw w krakowskich Fortach (22.04), tydzień później w katowickim klubie Cogitatur (29.04) odbyły się koncerty promujące najnowsze wydawnictwo zespołu Karpaty Magiczne, płytę "Acousmatic Psychogeography". Miłośnicy twórczości Marka Styczyńskiego i Anny Nacher mogą liczyć na nowe dźwięki. Znając dotychczasową ich twórczość i biorąc pod uwagę instrumentarium wykorzystane podczas sesji, będzie można usłyszeć transowe brzmienie gitar, głosu oraz tradycyjnych instrumentów z Azji i Europy w cyfrowych i elektroakustycznych modyfikacjach. Koncertom promocyjnym towarzyszyła wystawa zdjęć oraz dźwięki przywiezione z kilku wypraw za Koło Polarne.

Podczas sesji w niezależnym górskim ośrodku Sopatowiec, gdzie powstawała płyta, zarejestrowano także inne nośniki. Na DVD udokumentował tą sesję łódzki filmowiec Waldemar Czechowski ("Carpathian TV: Sopatowiec Session"). Powstały również CDR audio: "Gharana" (roboczy zapis koncertu towarzyszącego sesji) i "Sopatowiec Session: Mirek Badura Report".

Wydawcą tych nośników jest World Flag Records.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu