Polska flaga opuszczona

Zmiany w kalendariach imprez
Kamil Piotr Piotrowski, 12 kwietnia 2010
Pałac Prezydencki w Warszawie
Fot. Robert Derda
Na Pałacu Prezydenckim oraz na wszystkich polskich placówkach na świecie opuszczono polskie flagi do połowy masztów. Z powodu ogłoszonej do piątku 16 kwietnia, żałoby narodowej odwoływane są koncerty i imprezy w całym kraju.

Po tragicznych wydarzeniach w Smoleńsku odwołano kilka audycji radiowych oraz odpowiednio zmieniono muzykę w nadawanych programach. Mimo, iż żałoba narodowa oficjalnie kończy się w piątek, prawdopodobnie, zostaną odwołane także imprezy, które zaplanowano na najbliższy weekend i tuż po.

Zrobili tak już organizatorzy Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja", odwołując zabawę taneczną 21 kwietnia w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Odbędą się jedynie warsztaty o 10.00. Nie wiadomo czy we wcześniej ustalonym terminie tj. 19 kwietnia, odbędzie się gala wręczania "Fryderyków". Jak podają organizatorzy, decyzja o tym kiedy i wg. jakiego scenariusza, zapadnie wkrótce.

O wszelkich przenosinach imprez będziemy w miarę napływu wiadomości, informować.

Przed nami tydzień skupienia, wyciszenia, wspominania. Bądźmy myślami z tymi, którzy minionej soboty stracili bliską osobę.

W imieniu własnym i redakcji składamy rodzinom ofiar najszczersze wyrazy współczucia.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu