Bloodywood w Hybrydach

Indyjski folkmetal ze społecznym przekazem
Witt Wilczyński, 29 stycznia 2023
Fot. Press
Wywołali sensację wrzucając do sieci “anty-popowe” przeróbki znanych przebojów. Nie dali się jednak zaszufladkować jako viralowy cover band i autorskim materiałem udowodnili, że mają jeszcze dużo do powiedzenia.

Bloodywood w swoich piosenkach łączą heavy metal i metal core z elementami hip-hopu i indyjskiego folku (w tym bhangry), nie bojąc się tak trudnych tematów jak depresja, bullying czy sekularyzacja. Pochodzący ze stolicy Indii zespół miał zagrać w Polsce już w sierpniu zeszłego roku. Doczekaliśmy się nowego terminu - Bloodywood wystąpi 2 marca 2023 roku w warszawskich Hybrydach.

 

 

Jeszcze przed wydaniem nowego albumu otrzymali nominację do nagród Global Metal Apocalypse, a także wyróżnienie magazynu Metal Hammer. Płyta “Rakshak” ukazała się w lutym 2022 roku i potwierdziła pokładane w niej nadzieje. Album znalazł się również w naszym zestawieniu płyt roku 2022.

 

 

Formacja Bloodywood powstała w 2016 roku i od tamtej pory jest jedną z najbardziej nieszablonowych ekip współczesnej sceny metalowej, w tym zdecydowanie wyróżnia się wśród zespołów folk metalowych. Zespół zagrał na wielu miejscach globu, w tym na legendarnym festiwalu Wacken. Czas zatem, by i polska publiczność sprawdziła na żywo, jaka moc drzemie w połączeniu bogatej indyjskiej kultury z nowocześnie brzmiącym metalem. Spodziewajcie się zatem skrzyżowania gitarowych riffów z mocą bębna Dhol i surowym tchnieniem jednostrunowego Tumbi jak i bezpardonowych wokali w języku hindi i pendżabskim w fuzji rapującego metal core z unikalnym, etnicznym, indyjskim klimatem. Warto!

 

Warszawski gig rozpocznie marcową, europejską trasę Bloodywood, która obejmie Niemcy, Holandię, Czechy, Danię, Austrię, Włochy, Szwajcarię, Francję, Belgię, Szkocję i Anglię.

Szczegóły polskiego gigu w wydarzeniach.

 

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu