Globaltikanie poświętują w Parku Kolibki

18 Festiwal Muzyki Świata Globaltika w Gdyni
Kamil Piotr Piotrowski, 30 maja 2023
Festiwal Muzyki Świata Globaltica
Fot. Press/Globaltica
Głównym celem festiwalu kultur świata w Gdyni jest pokazywanie wielokulturowości, zaznajamianie z odmiennymi tradycjami i religiami. W tym roku już po raz osiemnasty do Parku Kolibki zjadą artyści z różnych regionów, nurtów i sztuk.

Gdyński Festiwal Muzyki Świata „Globaltica” to jeden z tych festiwali etno, folk i world music w Polsce, który stara się promować ciekawe zjawiska kulturowe na światowej scenie muzyki tradycyjnej, ludowej, neofolkowej. Rok w rok na scenie w Parku Kolibki kulturowe korzenie spotykają się ze współczesnością. Zapraszani muzycy ocalają tradycje swoich krajów, regionów, ale nie tylko, od zapomnienia, stając się dowodem na to, że to, co osadzone w tradycji jest bardzo pożądane we współczesnej kulturze.

Głównym obszarem programowym jest muzyka, jednak festiwal prezentuje także twórczość z innych dziedzin, takich jak literatura, sztuki plastyczne, fotografia czy film. Nie inaczej będzie i w tym roku, podczas osiemnastej edycji.

W zabytkowym Parku Kolibki w Gdyni

Arena festiwalowych wydarzeń to przestronna łąka otoczona drzewami, położona nad samym morzem, a jednocześnie znajdująca się przy głównej arterii na granicy Gdyni i Sopotu. Naturalne zalety tego miejsca, nieporównywalne do zamkniętej przestrzeni sali koncertowej, sprzyjają stworzeniu niepowtarzalnej imprezy na wysokim poziomie artystycznym. 

By świętować osiemnastkę Globaltiki

W tym roku do Parku Kolibki przyjadą m.in.:

Kiedy Globaltica?

Osiemnasta edycja Festiwalu Muzyki Świata „Globaltica” w Gdyni, odbędzie się w dniach 20-22 lipca. Szcegółowy program wydarzenia prześledzić możecie na festiwalowej stronie.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu