Dwa lata Radia Danielka

Koncert jubileuszowy w Chorzowie
Kamil Piotr Piotrowski, 3 marca 2023
Radio Danielka
Fot. Radio Danielka
Dwa lata temu, na początku marca w internecie po raz pierwszy pojawiło się Radio Danielka. Grupa pasjonatów, w reakcji na otaczającą nas – i ciągle kurczącą się – mizerotę medialną postanowiło coś z tym zrobić. Zrobili radio.

Radio Danielka należy do Fundacji Promocji Kultury i Turystyki „Z NURTEM DANIELKI”, która od 2022 roku jest organizatorem Festiwalu „Danielka”. Festiwal od lat 80. XX w. odbywa się na terenie schroniska Chałupa Chemików, w Ujsołach Danielce. To impreza znana i lubiana w środowisku miłośników piosenki turystycznej, autorskiej, poetyckiej. Ostatnio często też gości przedstawicieli sceny żeglarskiej.

Jak większości organizatorów, tak i organizatorom Festiwalu Danielka pandemia uniemożliwiła jego organizację, i to aż dwóch edycji (w latach 2020 i 2021) i ten fakt m. in. popchnął ekipę Danielki do założenia internetowego Radia Danielka.
– „Były też inne, nie mniej ważne: niechęć do coraz bardziej wszechogarniających nas i doskwierających zmór współczesnego świata – wiecznego pośpiechu, ślepej pogoni za dobrami materialnymi, powszechnego komercjalizmu i towarzyszącym im, wszędobylskiej bylejakości i powierzchowności – wszystkiego, co utrudnia skupienie się na tym, co naprawdę ważne” – piszą założyciele.

Od pomysłu do realizacji nie minęło wiele czasu i tak 5 marca 2021 r. Radio Danielka stało się faktem. Nadaje audycje i muzykę w trybie 24/7, oprócz muzyki w programie są też autorskie audycje słowne, słowno-muzyczne i muzyczne. W zespole autorów obok amatorów, pasjonatów, miłośników piosenki, wykonawców, znalazło się kilku zawodowców, naukowców i uznanych dziennikarzy, znanych m.in. z radiowej Trójki – Teresa Drozda i Janusz Deblessem.

W tym roku, 5 marca, z okazji Drugich Urodzin Radia Danielka w chorzowskiej Leśniczówce odbędzie się koncert, a wystąpią w nim: Muzykuny, Gasta Mire i Sąsiedzi. Cały dochód z koncertu będzie przeznaczony na wsparcie działalności radia. 

Koncert będzie też transmitowany w Radiu Danielka oraz na profilu radia na facebooku.

 

Szczegóły w naszym dziale Wydarzenia: „2. ur. Radia Danielka w Leśniczówce

 

– „Radio Danielka to po prostu również spełnienie naszych marzeń. Radio Danielka jest w istocie grupą pasjonatów, zapaleńców, którzy postanowili stworzyć medium całkowicie niezależne i prezentujące wartościowe i ciekawe treści – zarówno muzyczne, jak i słowne. Radio Danielka to także ciągle powiększająca się społeczność, dla której gramy, która nas wspiera i nam pomaga.” – czytamy na stronie Radia.

Cudze marzenia warto wspierać, bo jak sami pisaliśmy, powołując naszą Fundację Folk24:

– „Kiedy po jednym z organizowanych przez nas koncertów, ktoś w komentarzach napisał: <<dziękuję, że spełniacie cudze marzenia>>, trochę się zdziwiliśmy. Dotąd myśleliśmy, że spełniamy tylko nasze. Okazało się, że można spełniać marzenia innych, wychodząc od własnych.”

Z okazji urodzin życzymy Wam drogie Redaktorki i Redaktorzy Radia Danielka kolejnych marzeń do spełnienia, a Was drodzy Czytelnicy Folk24 zapraszamy do słuchania i wspierania Radia, bo bez NASZYCH mediów, nie ma NASZEJ muzyki!

 

Drugie Urodziny Radia Danielka, 5.03.2023, Chorzów/On-line
Portal Folk24.pl jest partnerem wydarzenia

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu