Koncert z Bajki Mizia & Mizia Blues Band

Premiera podwójnego winyla na Polski Dzień Bluesa
Kamil Piotr Piotrowski, 30 sierpnia 2023
Mizia & Mizia Blues Band w klubie Bajka
Fot. Kamil Piotr Piotrowski
Centrum Kultury Agora oraz Fundacja Folk24 zapraszają na specjalny koncert, w ramach którego celebrować będziemy premierę podwójnego winyla zespołu, zatytułowanego „Koncert z Bajki” oraz obchody Polskiego Dnia Bluesa.

Mizia & Mizia Blues Band to wrocławska grupa blues-rockowa działająca na scenie już ponad dwie dekady. Zafascynowani klasycznym bluesem i takimi legendami jak B. B. King, Muddy Waters czy Tadeusz Nalepa odkrywają także swoje muzyczne autorskie ścieżki. Efektem tych poszukiwań jest ostatnia płyta zespołu, z autorskimi tekstami i muzyką pt. „Dzień na minus, dzień na blues”.

Czytaj więcej tutaj: „Dzień na minus, dzień na blues

Wydawcą tej płyty jest nasza Fundacja Folk24. Podobnie jak kolejnej, podwójnego winylowego albumu koncertowego pt. „Koncert z Bajki”, która za chwilę ujrzy światło dzienne.

Premiera na Polski Dzień Bluesa

Album ukaże się już niebawem, dokładnie 16 września. Nieprzypadkowa to data, bo od kilku lat tego dnia w Polsce celebrujemy Polski Dzień Bluesa – święto wszystkich fanów i wykonawców tego nurtu. Premierę uświetni koncert Mizia & Mizia Blues Band oraz gości, a organizatorami wydarzenia są Centrum Kultury „Agora” i wydawca płyty – nasza Fundacja Folk24.

Szczegóły koncertu: Mizia & Mizia Blues Band w C. K. „Agora”

Czego możemy się spodziewać tego premierowego wieczoru? Z pewnością dużo dobrej muzyki – zarówno utworów z poprzedniej, w pełni autorskiej płyty „Dzień na minus, dzień na blues”, jak i standardów polskiego i światowego bluesa i oczywiście kilku niespodzianek

Koncert w Bajce

Ale przede wszystkim w koncercie usłyszymy utwory z najnowszej płyty, wspomnianego już podwójnego winyla „Koncert w Bajce”, do którego nagrania zrealizowano podczas koncertu w klubie Bajka w Obornikach Śląskich jesienią 2022 r. Smaczku całej sesji dodaje fakt, że był to ostatni koncert w tym klubie, gdyż kilka dni później zamknął on swoje podwoje. Jest to więc nie tylko zapis samego koncertu, ale i ślad po bardzo klimatycznym muzycznym miejscu, którego nie ma już na kulturalnej mapie PL.

Podczas promocyjnego koncertu w C. K. Agora Mizia & Mizia Blues Band wystąpią w składzie, w jakim nagrali „Koncert z Bajki”:

oraz goście. Bilety na koncert dostępne są kasach Agory i na KupBilecik.pl

 

Mizia & Mizia Blues Band „Koncert z Bajki” /premiera płyty/, 16.09.2023, CK Agora, Wrocław
Portal Folk24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu