Naczelny Folk24 nagrodzony na Shanties

Werdykt Jury 43 Festiwalu "Shanties" w Krakowie
Witt Wilczyński, 27 lutego 2023
42 Festiwal „Shanties” w Krakowie
Fot. Basia Wójcik
W miniony weekend odbyła się 43 edycja Festiwalu „Shanties” w Krakowie, najważniejszego dla sceny folku morskiego w Polsce i jednego z kilku liczących się w świecie. Wśród nagrodzonych w tym roku także redaktor naczelny Folk24.pl

Chwalimy się, bo jest czym. Otóż w miniony weekend, podczas 42. edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Shanties” w Krakowie – najważniejszego tego typu wydarzenia na polskiej tzw. scenie szantowej, Jury w składzie: Anna Łaszewska, Izabela Puklewicz-Łuczak, Wawrzyniec Szwaja, Arek Wlizło, Piotr Zadrożny i organizatorzy, przyznało swoje nagrody i wyróżnienia.

Jedną z nich, a konkretnie Nagrodę im. Moniki Szwai za Najlepszy tekst piosenki premierowej dla utworu „Upiorny dług” otrzymał zespół Sąsiedziw składzie którego od 2006 roku występuje założyciel i redaktor naczelny portalu Folk24 – Kamil Piotr Piotrowski.

Nagrodzony utwór to mroczna historia pewnego buntu, tekst oparty jest o poemat z XVIII w. (słowa Marek Wikliński, Rafał Krzysztoń, muzyka Mirek Walczak, Marek Wikliński, Jakub Owczarek, aranż zespół).

Tak o tym wyróżnieniu pisze zespół Sąsiedzi na swojej stronie internetowej:

W 15 rocznicę Grand Prix Shanties 2008, które dostaliśmy za song „Johny I Hardly New Ye”, znów nasza piosenka odbiera nagrodę w Krakowie – jakże dla nas ważną, bo imienia naszej przyjaciółki i fanki, śp. Moniki Szwai.

A tak członkini Jury, Izabela Puklewicz-Łuczak:

– Dla mnie Petarda jeśli chodzi o aranżację! Muzycznie utwór pięknie rozbudowany! Tekst bardzo dobry. Szepty dziewczyn sprawiają, że dreszcz spływa po ciele od czubka głowy po paznokcie u stóp! Jesteście niesamowici!

Oceńcie sami:

Nam pozostaje pogratulować Sąsiadom i naczelnemu, a gwoli uzupełnienia dziennikarskiego poniżej prezentujemy pozostałe nagrody i ich laureatów:

Wyróżnienia otrzymali:

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu