Celtic punk-folk z Włoch

The Rumpled na dwóch koncertach w Polsce
Kamil Piotr Piotrowski, 27 lipca 2023
The Rumpled
Fot. Press
Niemała gratka czeka na miłośników celtyckiego punkfolku w najbliższy weekend. Do Polski bowiem na dwa koncerty przyjedzie włoski reprezentant tego nurtu, zespół The Rumpled. Spotkacie go w Nowym Sączu i w Polańczyku.

Pod nazwą The Rumpled kryje się zespół celtic folk-punkowy założony w Trydencie (Włochy) w 2013 roku.
Ten 6-osobowy team łączy w swoim graniu inspiracje irlandzkim folkiem, rock'n'rollem, ska i punkiem. Główne melodie i brzmienie buduje tu para instrumentów akustycznych czyli akordeon i skrzypce, wsparte gitarami i perkusją oraz charakterystyczną barwą głosu wokalisty.

Pierwszą płytę wydali w 2018 r. a nosiła ona tytuł „Ashes and Wishes” i zawierała 11 utworów. I szybko zdobyła sobie uznanie i popularność. Tę i każdą następną promowały trasy koncertowe. W ciągu swojej dziesięcioletniej działalności zjechali już kilkanaście krajów, a te trasy często nie zamykały się w kilku koncertach a raczej kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu. Na przykład w trasie „Ashes and Wishes” zaliczyli ponad 60 scen (sic!) między Szwajcarią, Francją, a Włochami, a „Grace O'Malley Tour” zakończyła się we wrześniu 2019 r., po ponad 40 koncertach w całej Europie. Najbardziej spektakularnym okazał się koncert w Bréal-sous-Montfort we Francji, na którym pojawiło się ponad 43 000 osób.
W tym roku nastąpiły zmiany w zespole i The Rumpled grają obecnie w składzie:

Do Polski przyjadą po raz pierwszy i będzie można ich zobaczyć na dwóch koncertach, pierwszy 28 lipca w Nowym Sączu (więcej w naszym dziale „wydarzenia”: The Rumpled w Spóźnionym Słowiku

Dzień później (w sobotę 29 lipca) pojawią się na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Eko Cypel” w Polańczyku (szczegółowy program festiwalu w naszym serwisie Szanty24.pl: 24. Eko Cypel Festiwal

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu