Premiera płyty HÉ OYÁTE

Laboratorium Pieśni w Krakowie, Warszawie i Gdańsku
Kamil Piotr Piotrowski, 23 marca 2023
Laboratorium Pieśni
Fot. Press / Konrad Stec Perspektywy
Jest taka pieśń, która zawsze na Ciebie czeka. Przypomina o tym, co najprostsze. Otwórz serce, poszerz zrozumienie, otwórz się na prapamięć tego, kim naprawdę jesteś. Jesteś pieśnią, a pieśń jest Tobą. Weź głęboki oddech i uwolnij ją.

Tak swoją najnowszą płytę i promujące je koncerty zapowiada zespół Laboratorium Pieśni.

W imieniu organizatora, Agnecji Perspektywy i zespołu zapraszamy na koncerty w Krakowie (31.03) oraz w Warszawie (01.04) oraz w Gdańsku (2.04) z okazji premiery najnowszej płyty Laboratorium Pieśni pt. „Hé oyáte”, która objawiła się światu i kosmosowi na początku 2023 roku! Płyty – jak piszą dziewczyny – „wypełnionej tradycyjnymi pieśniami różnych kultur, jak i również autorskimi, intuicyjnymi kompozycjami, o wyśnionych słowach, melodiach i opowieściach, w rytmie bębnów szamańskich, dźwięków natury i pulsu Ziemi.”

Naszym Czytelnikom zespołu Laboratorium Pieśni – Song Laboratory specjalnie ich przedstwiać nie trzeba. Przypomnimy tylko, że to kobiecy zespół pieśniarek, powstały w 2013 roku, śpiewający i aranżujący tradycyjne pieśni polifoniczne: ukraińskie, bułgarskie, białoruskie, serbskie, albańskie, bośniackie, polskie, a także gruzińskie, skandynawskie, oksytańskie. Te pieśni świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shruti box, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową aranżację, przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych. Grupa słynie z tego, że ich koncerty to niemal spektakle, pełne wibracji, zadumy, energii, przepływającej między wykonawcami a widzami.
Zespół brał udział w wielu niesamowitych projektach, a z koncertami i warsztatami odwiedził już ponad 15 krajów (m.in. USA, Indie, Szwajcaria, Japonia, Hiszpania, Izrael, Islandia, Dania, Holandia, Francja, Wielka Brytania).

Ich teledysk z białoruską pieśnią „Sztoj pa moru” osiągnął ponad 13 mln wyświetleń, a na Facebooku grupę śledzi ponad 150 tysięcy fanów.

Głosy zespołu to: Alina Jurczyszyn, Kamila Bigus, Lila Bosowska, Iwona Bajger, Magda Jurczyszyn, Alina Klebba, Karolina Stawiszyńska.

Więcej szczegółów o zapowiadanych koncertach znajdziecie w naszym dziale „wydarzenia”.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu