miusjik

Miusjik
Fot. Press
Najnowsza, czwarta płyta studyjna zespołu Beltaine to podróż w nowe muzyczne strony, choć oczywiście irlandzka, czy szerzej celtycka baza nadal jest dominująca, a co za tym idzie, przeważa, jak dotąd, muzyka instrumentalna.

Na tej płycie obok znanych tradycyjnych motywów irlandzkich czy bretońskich, słychać, tak jak i na poprzednich krążkach, wiele inspiracji, od skandynawskich, po orientalne, od bałkańskich, po nasze, polskie ludowizny.

Nowoczesne aranżacje, mieszanie tematów i nurtów od lat kieruje grupę w stronę t.zw. fusion, która w ich wypadku łączy świat Celtów z kulturami innych regionów. Bogate, tradycyjne instrumentarium oraz nieco nowości - elektroniki, sprawia, że płyta ta może się podobać nie tylko fanom nut, umownie zwanych "celtyckimi", ale przede wszystkim otwartości, pomysłowości i mieszania nurtów muzycznych.

Płyta bardzo różnorodna, mix klimatów, nastrojów, temp, dynamiki. To powrót do prostego tradycyjnego grania, ale zarazem skok w przód, ku nowym możliwościom aranżacyjnym, jakie dają nowoczesne instrumenty i nowinli elektroniczne. Większość utworów to muzyka instrumentalna, ale nie brak tu także folkowych songów. Wszystkie, jak to zwykle u Beltaine, wykonane niekoniecznie nuta w nutę z oryginałem, którym się inspirowali. Dużo się tu dzieje.

Spis utworów:

  1. "Two Dogs"
  2. "Galette Complete"
  3. "db"
  4. "Health to the Company"
  5. "mjoo(sic!)"
  6. "pol(s)ka"
  7. "Seizh"
  8. "Chicken in the Bucket"
  9. "Cruel Sister"

Nagrano w składzie:

Muzycy gościnni:

Archiwum

Pokaż menu