Zdjęcia, film, taniec i muzyka

VI Weekend Kultury Irlandzkiej
Kamil Piotr Piotrowski, 5 marca 2015
Zobaczyć Taniec
Fot. Press
W Sosnowcu, po raz szósty, spotkają się fani kultury Irlandii, by obchodzić z tańcem, muzyką i filmem, St. Patrick's Day - czyli narodowe święto Irlandczyków. Program imprezy znów się wzbogacił, pojawiły się też nowe miejsca wydarzeń.

Weekend Kultury Irlandzkiej, organizowany przez Zespół Tańca Irlandzkiego Lia Fail oraz Klub im. Jana Kiepury, to wydarzenie, które już zaznaczyło się na mapie kulturalnej Zagłębia i Śląska. To jedna z dwóch dużych imprez w tym regionie, tematycznie związanych ze sceną celtycką.

W tym roku, poza koncertami (Beltaine&Glendalough, Donegal), warsztatami tańca (Glendalough), wieczorem filmowym, mniej oficjalnymi potańcówkami czy spotkaniami, pojawią się w programie dwie nowinki.

Wystawa fotograficzna, na której zaprezentowano po dwa zdjęcia 18 polskich grup tańca irlandzkiego i szkockiego. Wystawa czynna jest od 2 marca w klubie im. Jana Kiepury.

Drugim smaczkiem imprezy będzie spektakl "Usłyszeć Taniec" autorstwa Mateusza Wójcika, w którym obok znanych muzyków sceny celtyckiej (zdjęcie powyżej), zobaczyć można tancerzy różnych rodzajów stepu: irlandzkiego, flamenco i amerykańskiego. Ten projekt to jedyny taki w Polsce i z pewnością będzie mocnym punktem Weekendu, który w tym roku potrwa od 14-17 marca, szczegóły znajdziecie w naszym dziale "wydarzenia".

 

VI Weekend Kultury Irlandzkiej, 14-17.03.2015, Sosnowiec
Portal Folk24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu