"Live" z Jochenem

Premiera Beltaine na "Zamku"
Kamil Piotr Piotrowski, 4 sierpnia 2011
Beltaine St. Patrick's Tour 2011
Fot. Kamil Piotrowski
Jeśli byliście w marcu na jednym z koncertów "Beltaine St. Patric's Tour 2011" z Jochenem Vogelem i Comhlanem to mamy dla was bardzo dobrą wiadomość. Długo wyczekiwana płyta "live" jest już na ukończeniu.

W marcu tego roku grupa Beltaine wyruszyła w Polskę w ramach "Beltaine St. Patrick's Tour 2011" a towarzyszyli jej zespół taneczny Comhlan oraz gość specjalny, harfista Jochen Vogel. Do niezapomnianych momentów tamtej trasy należą niewątpliwie solowe popisy Jochena, przeplatane muzycznymi improwizacjami z całym zespołem i układy taneczne Comhlanu. Dla tych, którzy pozostają pod wrażeniem koncertowych wyczynów wymienionych wyżej muzyków mamy dobrą wiadomość. Zespół Beltaine przygotowuje kolejną trasę z Jochenem ale zanim do tego dojdzie (pod koniec roku) przed nami inne, niespotykane dotąd w historii grupy wydarzenie. Już za moment pojawi się płyta "live" nagrana podczas marcowej trasy.

- "Płyta CD zawierać będzie około godziny muzyki - w większości z płyty "TRIU " ale w nieco odświeżonych aranżacjach, m.in. z udziałem Jochena Vogela. Poza tym znalazło się na niej kilka utworów z poprzednich płyt oraz parę niespodzianek... Wszystko 100% live" - zapowiada nowe wydawnictwo Łukasz Kulesza.

Premiera zapowiadana jest na Festiwal "Zamek", którego dziewiąta edycja odbędzie się w dniach 26-28.08.2011. Znamy też już wykonawców będzińskiej imprezy. Będą to:Esquisse, PARSEC, 4 Non Brets, Duan, Beltaine, Strays, JRM Band, Irish Rose, Shandon Bells oraz grupy taneczne: Comhlan, Glendalough, Galway i Eibleann.

Portal Folk24.pl jest patronem medialnym wydawnictwa

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu