W świat ruszają

Beltaine Summer Celtic Tour
Kamil Piotr Piotrowski, 6 lipca 2012
Beltaine w Szczecinie
Fot. Kamil Piotrowski
Mało im miejsca w Polsce, mało wrażeń po wizytach i koncertach w kilkunastu krajach Europy i Azji. Teraz postanowili naprawdę ruszyć w świat szeroki i to na dłużej. Beltaine właśnie ogłosił wakacyjne plany koncertowe.

Polska grupa Beltaine, wykonująca muzykę celtycką, ma na swoim koncie wiele sukcesów i wiele ciekawych koncertów zagranicznych. Wielokrotnie już nieśli posłanie "polskich Celtów" w świat szeroki, a to do Mołdawii, a to do Czech, Francji, Szkocji, Szwajcarii. Słyszani byli nawet w Mołdawii, Malezji czy Meksyku. Podróżnicy z nich nieźli, ale w perspektywie tego co się wydarzy podczas nadchodzących wakacji, to były to pojedyńcze wyskoki.

Po raz pierwszy w swej historii, Beltaine ruszy na prawdziwe, światowe tourne. W ciągu dwóch letnich miesięcy odwiedzą kilkakrotnie Włochy, Hiszpanię, Portugalię, zajrzą też do Francji. Wszystkie koncerty odbędą się na renomowanych festiwalach, głównie muzyki celtyckiej. Wakacje panowie z Beltaine zakończą tradycyjnie, na własnym festiwalu "Zamek" w Będzinie.

Ale to nie koniec wojaży. Otóż prawie 20 dni Beltaine spędzi za oceanem, gdzie zagra w USA i Kanadzie. Ciekawostką tego wypadu z pewnością będzie koncert podczas "The Tall Ships Races" w Montrealu. Ciekawe czy przypomną im się czasy, gdy śpiewali szanty?

Jeśli gdzieś wasze wakacyjne trasy zbiegną się z naszymi Celtami, polecamy.
Beltaine Summer Celtic Tour przebiegać będzie następująco:

Z tego co wiemy panowie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i ta lista może się wydłużyć, a że to rok jubileuszu, wszystko może się zdarzyć.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu