Beltaine czwarty raz?

Wstępne wyniki "Wirtualnych Gęśli"
Anna Wilczyńska, 8 maja 2012
Okładki płyt folkowych
Fot. Folk.pl
Wielokrotnie na naszych łamach zachęcaliśmy Czytelników do wzięcia udziału w internetowym plebiscycie "Wirtualne Gęśle" na najlepszą folkową płytę roku 2011. Głosowanie za nami, czas na wstępne podsumowanie.

"Wirtualne Gęśle" już po raz dziewiąty skłoniły fanów muzyki tradycyjnej, folku i etno do wybrania swoich ulubieńców. Na bieżąco informowaliśmy o zasadach i o samym przebiegu plebiscytu, jak również o audycjach, w czasie których można było posłuchać muzyki z płyt startujących w konkursie.

Przypomnijmy, że w tym roku było ich wyjątkowo dużo - 86, jak zwykle bardzo różnorodnych, od płyt z muzyką źródeł po propozycje z kręgu folk, etno i world music.

Dziś o godzinie 12.00 organizatorzy podali wstępne wyniki plebiscytu - 10 płyt, na które internauci oddali najwięcej głosów. W kolejności alfabetycznej są to:

Szczegółowe wyniki konkursu zaprezentowane zostaną 17 maja, w czasie pierwszego dnia Festiwalu "Nowa Tradycja" oraz na stronie plebiscytu o godz. 19.00. Wtedy też wręczona zostanie nagroda zwycięzcy. Przypomnijmy jeszcze, kto do tej pory triumfował w gęślowych zmaganiach:

Nagroda ta jest tym bardziej cenna, że pochodzi od słuchaczy, a nie od jurorów.

Eksperci - dziennikarze muzyczni uhonorowali już tytułem Folkowego Fonogramu Roku 2011 płytę "Tajno Biav - Secret Marriage" zespołu Čači Vorba. Czy "głos ludu" będzie ten sam, czy po raz czwarty wygra Beltaine? Przekonamy się o tym już za tydzień.

Źródło: http://www.gesle.folk.pl/?&akcja=pokaz&rok=2012

 

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu