Ogłoszono zwycięzców!

Plebiscyt Folkowy Fonogram Roku i Fonogram Źródeł 2011
Anna Wilczyńska, 19 marca 2012
Tajno Biav - Fonogram roku 2011
Fot. Kamil Piotrowski
Opadły emocje i skończyły się muzyczne spekulacje. Dziś na stronach Polskiego Radia pojawiły się werdykty jury dwóch konkursów na Folkowy Fonogram Roku 2011 i Fonogram Źródeł 2011. Niespodzianek brak.

Oba konkursy, organizowane przez Polskie Radio, od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Z roku na rok coraz więcej płyt rywalizuje między sobą o przyznanie zaszczytnego tytułu Fonogramu Źródeł lub Folkowego Fonogramu Roku.

W kategorii Folkowy Fonogram Roku 2011 jury w składzie: Dariusz Anaszko, Andrew Cronshaw, Jacek Hawryluk, Tomasz Janas i Piotr Kędziorek postanowiło przyznać:

Drugi konkurs, Fonogram Źródeł 2011, miał za zadanie wyłonić najlepszą płytę z muzyką tradycyjną. W tym konkursie zespół jurorski w składzie: Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, Anna Szewczuk, Anna Szotkowska, Piotr Kędziorek i Kuba Borysiak przyznało:

Kolejne nagrodzone albumy to:

Ponadto, Wydawnictwo In Crudo otrzymało Nagrodę Specjalną za "kontynuację serii wydawniczej ukazującej bogactwo i różnorodność ludowej tradycji muzycznej".

Dodatkowo, wyróżniono następujących wydawców:

Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej za płytę "Kuszenie Władysława" Kapeli Władysława Pogody oraz Stowarzyszenie Krusznia za płytę "Muzyka Pojezierza Sejneńskiego".

Gratulujemy wszystkim laureatom! Uroczystość wręczenia nagród i koncert laureatów odbędzie się 18 maja w czasie pierwszego dnia Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja".

 

Źródło: http://www2.polskieradio.pl/nowatradycja/

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu