Głosowanie rozpoczęte!

Songlines Music Awards 2012
Anna Wilczyńska, 15 grudnia 2011
Songlines Awards 2012
Fot. Songlines.co.uk
Prestiżowy magazyn „Songlines” jak co roku ogłosił listę artystów wstępnie nominowanych do Songlines Music Awards 2012. Nagrody te są zawsze prestiżowym wyróżnieniem, dlatego cieszy udział w nich polskich wykonawców.

Do konkursu mogą stanąć zespoły, których płyty zostały zrecenzowane  w poprzednim roku kalendarzowym na łamach tego miesięcznika. Otwarte głosowanie już rozpoczęło się 10 grudnia (szczegóły na stronie internetowej czasopisma).

Nominacje podzielone są na cztery kategorie: najlepszy artysta, najlepszy zespół, najlepszy debiut, najlepsza współpraca międzykulturowa.

Z pewnością wszystkich ucieszy fakt, że w tym roku możemy głosować również na polskich wykonawców.

Nominacje otrzymała grupa Čači Vorba (w kategorii najlepszy zespół – za album „Tajno Biav – Secret Marriage”) oraz projekt R.U.T.A. aż w dwóch kategoriach: najlepszy zespół oraz najlepszy debiut – za album „Gore! Pieśni buntu i niedoli XV – XX w”).

Obu zespołom należą się gratulacje – to niewątpliwy sukces i prestiżowe wyróżnienie dla polskiej sceny folk i etno. Należy też wspomnieć, że obie grupy znajdą się w doborowym towarzystwie gwiazd world music takich jak m. in.: Muzsikás, Tárkány Művek, Taraf de Haidouks, The Ukrainians, Transglobal Underground, Dhoad Gypsies, Fanfare Ciocărlia, Lady Smith Black Mambazo (to również kandydaci w kategorii najlepszy zespół). Zapowiada się więc emocjonująca rywalizacja.

To nie jedyna dobra wiadomość dla fanów polskiego folku i world music.

Album „Tajno Biav – Secret Marriage” grupy Čači Vorba został uznany za jedno z  najlepszych wydawnictw na świecie i otrzymał tytuł „Top Of The World CD”.
Do najnowszego numeru „Songlines” zostanie dołączona składanka z utworami pochodzącymi z  uhonorowanych powyższym tytułem płyt z całego świata. Fani etno i world music na całym świecie będą mogli posłuchać utworu „Me Pacav” autorstwa zespołu Čači Vorba.

Głosowanie, w którym każdy może wziąć udział, rozpoczęło się 10 grudnia i potrwa do 31 stycznia 2012. Czworo artystów, którzy otrzymają najwięcej głosów w swojej kategorii, zostanie nominowanych do nagrody. Oficjalne nominacje zostaną ogłoszone na przełomie kwietnia i maja. Następnie do pracy zasiądą jurorzy - redaktorzy „Songlines”, którzy w czerwcu 2012 spośród nominowanych ogłoszą ostatecznych zwycięzców plebiscytu.

Źródło:
http://www.songlines.co.uk/music

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu