Zagłosuj jubileuszowo!

X edycja Wirtualnych Gęśli
Anna Wilczyńska, 4 marca 2013
Płyty folkowe
Fot. Maria Baliszewska
Od początku istnienia naszego portalu kibicujemy internetowemu plebiscytowi Wirtualne Gęśle. W tym roku po raz dziesiąty słuchacze folku, etno i muzyki źródeł będą mogli uhonorować swoich ulubieńców. Głosowanie od dziś!

Mamy marzec, a z nim tradycyjnie głosowanie na najlepszą folkową płytę minionego roku i najciekawszą okładkę zdaniem internautów. "Wirtualne Gęśle"to inicjatywa, która wyszła z kręgu nieformalnej grupy miłośników folku i world music, skupionych wokół stron, portali i list dyskusyjnych o tej tematyce. Główni organizatorzy plebiscytu - portal Folk.pl do 22 lutego czekali na informacje o wydanych w ub.r. albumach. Przypomnijmy, że te biorące udział w konkursie na Folkowy Fonogram Roku i Fonogram Źródeł automatycznie kwalifikowały się do "Gęśli". 

Internetowe głosowanie na ulubiony fonogram słuchaczy rozpoczęło się dziś w południe i potrwa do 27 kwietnia. Zasady i formularz głosowania, opisy płyt oraz wszelkie inne niezbędne informacje można znaleźć tutaj. Wśród uczestników zabawy rozlosowane zostaną nagrody - płyty z muzyką etniczną i folkową.

W zeszłym roku laureatem "Wirtualnych Gęśli" został album "Gore! - Pieśni buntu i niedoli XVI-XX w" projektu R.U.T.A. Za najciekawszą szatę graficzną wyróżniono okładkę płyty "Requiem Polskie" zespołu Monodia Polska, zaprojektowaną przez Zofię Herbich. W poprzednich latach internauci uhonorowali również albumy następujących grup: Czeremszyna, trzykrotnie Beltaine, Michał Czachowski, Orkiestra pw. św. Mikołaja, Żywiołak oraz VooVoo i Hajdamaky.

Kto w tym roku będzie triumfował? Dowiemy się w maju, podczas Festiwalu Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja", kiedy to nastąpi również uroczyste wręczenie nagrody - statuetki "Wirtualnych Gęśli".

Aby ułatwić Wam wybór najlepszej folkowej płyty ub.roku, w dziale "Folk w mediach" będziemy stopniowo umieszczać informacje o audycjach, w których prezentowane będą wydawnictwa biorące udział w konkursie.

Strona plebiscytu i głosowanie: http://www.gesle.folk.pl

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu