Muzyczny tabor

Tajno Biav Tour 2012
Anna Wilczyńska, 3 stycznia 2012
Čači Vorba
Fot. K. Warema
Zespół Čači Vorba nie spoczywa na laurach. Jeszcze nie ustało zamieszanie wokół wyróżnień i nominacji przyznanych grupie przez prestiżowy miesięcznik "Songlines", a już ruszają w kolejną trasę. Jak prawdziwy tabor.

Čači Vorba najwyraźniej chwyta wiatr w żagle. Zespół niedawno otrzymał nominację w kategorii Best Group, a ostatnia płyta "Tajno Biav - Secret Marriage", została uhonorowana tytułem "Top of The World" i znalazła się wśród najlepszych płyt w kategorii world music zdaniem dziennikarzy renomowanego czasopisma "Songlines"Pisaliśmy o tym tu. To nie pierwszy sukces Čači Vorby doceniony przez ten branżowy periodyk. W zeszłym roku tytuł "Top of The World" otrzymała pierwsza płyta zespołu "Szczera mowa".

W drugiej połowie stycznia zespół wyrusza w trasę promującą ostatnią płytę, wspomnianą "Tajno Biav - Secret Marriage", wydaną przez niemiecką wytwórnię Oriente Musik. Seria koncertów w ramach "Tajno Biav Tour 2012" obejmie Polskę i Niemcy.

Trasę otworzy koncert w Lublinie 18 stycznia.

- "Będzie to raczej spotkanie autorskie, oczywiście zagramy kilka utworów z płyty, ale głównie chcemy się spotkać z przyjaciółmi i fanami. Będziemy opowiadać o płycie, porozmawiamy z widzami o zespole, o naszych planach" - wyjaśnia Piotrek Majczyna.

Po tej przygrywce zespół przez Polskę pomknie aż do Niemiec, aby następnie wrócić do kraju pod koniec stycznia. Trasa obejmuje jak na razie 10 miast, obok Lublina będą to: Warszawa, Kraków, Ząbkowice Śląskie, Lipsk, Berlin, Düsseldorf, Szczecin, Poznań i Kalisz. Szczegóły w dziale Wydarzenia.

UWAGA. Na portalu Folk24.pl oraz naszym profilu na Facebooku będziemy organizować konkursy, w których będzie można wygrać płyty i bilety na wybrane koncerty trasy "Tajno Biav Tour 2012".

Ćaći Vorba - "Tajno Biav Tour 2012", 18-29.01.2012, Polska-Niemcy 
Portal Folk24 jest patronem medialnym wydarzenia.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu