Gęśle na finiszu

Dziś specjalna audycja w RadioWidzie
Anna Wilczyńska, 17 kwietnia 2012
Płyty folkowe roku 2011
Fot. Witt Wilczynski
Słuchaczom folku i etno przypominamy, że plebiscyt "Wirtualne Gęśle" ma się ku końcowi. Jeszcze do soboty można zagłosować na fonogram swoich ulubionych wykonawców. Dla spóźnialskich specjalna audycja RadioWida.

Po raz dziewiąty internauci wybierają najlepszą folkową płytę minionego roku. Zwycięski fonogram otrzyma nagrodę "Wirtualne Gęśle", prawo do wykorzystywania ich loga oraz "chwalenia się wszem i wobec, że taką nagrodę otrzymał", jak głosi regulamin konkursu.

Głosowanie kończy się w sobotę, 21 kwietnia o północy. Ogłoszenie ostatecznych wyników odbędzie się 17 maja w czasie koncertu finałowego Folkowego Fonogramu Roku podczas XV Festiwalu Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja" oraz tego samego dnia o 19.00 na stronie plebiscytu.

Przypomnijmy jeszcze, że w zeszłym roku laureatem "Wirtualnych Gęśli" została płyta "TRÍÚ" zespołu Beltaine. Z kolei za najciekawszą szatę graficzną wyróżniona została okładka płyty grupy Berkut projektu Pawła Piłata.

Osobom, które jeszcze się nie zdecydowały, na którą płytę oddać swój głos, w podjęciu decyzji pomóc może audycja "Etno-Fonograf" w internetowym radio "RadioWid". Najbliższe jej wydanie, we wtorek 17 kwietnia poświęcone będzie w całości muzyce z płyt biorących udział w konkursie. Szczegóły w dziale folk w mediach.

Zapraszamy do głosowania na "Wirtualne Gęśle"na stronie: http://www.gesle.folk.pl/

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu