Mały Dzwon nie tym razem

Werdykt Jury Portu Pieśni Pracy
Kamil Piotr Piotrowski, 29 stycznia 2012
Marta Śliwa
Fot. Kamil Piotrowski
Podczas drugiego dnia tyskiego festiwalu "Port Pieśni Pracy" wręczono laury konkursowiczom. Spośród szóstki wykonawców jury wyróżniło tylko dwóch. Zwycięzcy zgodnie podzielili się nagrodami rzeczowymi i finansowymi.

Festiwal Port Pieśni Pracy w Tychach jest inny niż większość tego typu wydarzeń. Po pierwsze dlatego, że od samego początku jest robiony przez muzykujących żeglarzy, a więc nie jest tylko eventem, po drugie konkurs stał tu zawsze na wysokim poziomie, bo za wręczanymi nagrodami szły też zaproszenia na koncerty, a to dla młodych wykonawców miało wymierną wartość. Nic dziwnego, że chętnych do stawania w zawody nigdy tu nie brakowało i zawsze były to zespoły, które później na scenie żeglarskiej dobrze sobie radziły.

Wnosząc po wczorajszym (28.01) werdykcie jury tegoroczna obsada konkursu była jednak słabsza. Zgłosiło się sześciu wykonawców, spośród których uwagę jury zyskała tylko dwójka - Marta Śliwa, która po przerwie w występach znów wraca na scenę oraz młoda stażem grupa Canau. To oni, ex equo zajęli pierwsze miejsce w konkursie i podzielili się nagrodami.

Marta Śliwa otrzymała: Duży Dzwon PPP, nagrodę pieniężną 2000 zł oraz zaproszenie do koncertu podczas XXXII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej "Shanties" w Krakowie.

Grupa Canau z kolei otrzymała Średni Dzwon PPP, 2000 zł oraz nominację do konkursów festiwali "Shanties 2013" oraz "Szanty we Wrocławiu 2013". Dodajmy, iż obie grupy wystąpią podczas letniej edycji PPP w Tychach oraz na Festiwalu w Charzykowach.

Pozostałych miejsc nie przyznano.

 

Port Pieśni Pracy, 28.01.2012, Tychy

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu