Songlines o Polsce

Nowy numer magazynu
Wojciech Małota, 3 września 2011
Songlines Magazine #79
Fot. Press
Do sprzedaży trafił 79 numer brytyjskiego pisma folkowego Songlines Magazine. Tematem numeru jest podbijający ostatnimi czasy świat zespół Tinariwen. W magazynie jest też artykuł o warszawskim festiwalu Skrzyżowanie Kultur.

Libijski zespół Tinariwen wykonuje tradycyjną muzykę tuareską, afrykańskiego bluesa. Rozgłos grupie przyniosła ich druga, wydana w 2004 roku płyta "Amassakoul". Od tego momentu Tinariwen był wielokrotnie zapraszany na koncerty na całym świecie. Grał także w Polsce na festiwalu Opener w 2010 roku.

W Songlines Magazine można przeczytać artykuł opisujący grupę. Jej członkowie opowiadają o swojej muzyce. W tekście opisano też sytuację w tej części Afryki, walkę Tuaregów o uzyskanie autonomii. W artykule wspomniano też o innych zespołach tego regionu: Tamikrest i Niger's Etran Finatawa oraz o festiwalu Festival in the Desert.

W październiku Tinariwen będzie gościć w Polsce gdzie zagra dwa koncerty - w Warszawie i we Wrocławiu. Niedługo na Folk24.pl będzie można kupić bilety na wrocławski koncert.

Drugim ważnym dla nas tekstem opublikowanym w Songlines jest artykuł poświęcony warszawskiemu Skrzyżowaniu Kultur. Impreza znajduje się na prestiżowej liście 25 najważniejszych festiwali prowadzonej przez redakcję magazynu. Zaprezentowano najciekawsze wydarzenia poprzednich edycji, a także opisano najważniejsze atrakcje tegorocznego festiwalu, który rozpoczyna się już 25 września. Folk24.pl jest patronem medialnym imprezy.

Jak zawsze, do Songlines Magazine jest dołączona płyta z cyklu "Top of the World", która zawiera utwory z albumów, które w ostatnim czasie ukazały się na rynku. Jest to dobra okazja aby poznać wyjątkową muzykę, nie zawsze dostępną w Polsce.

Oczywiście w numerze jest też mnóstwo recenzji i zapowiedzi festiwali, wydarzeń i tras koncertowych.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu