Songlines w Polsce

Pierwszy magazyn w naszym sklepie
Kamil Piotr Piotrowski, 6 maja 2011
Songlines Magazine No 76
Fot. Press
Jeden z najbardziej liczących się tytułów anglojęzycznych, opisujących folk, ethno i world music na świecie, dostępny jest już także nad Wisłą. Portal Folk24 został wyłącznym dystrybutorem magazynu Songlines w Polsce.

Miło nam donieść, iż kilkumiesięczne rozmowy zakończyły się sukcesem i począwszy od maja co dwa miesiące w naszym sklepie będzie pojawiał się kolejny numer brytyjskiego magazynu muzycznego "Songlines" wraz z dołączoną do każdego wydania płytą. Magazyn jest jednym z czołowych pism opisujących wszelkie aspekty folku, ethno i worldmusic. Redakcja nie tylko prezentuje scenę muzyczną ale także ją promuje przyznając corocznie nagrody, wspierając i organizując festiwale czy tworząc przewodniki dla muzycznych wędrowników.

Ukazało się już 76 numerów, każdy kolejny pojawia się co dwa miesiące. Na ponad 100 kolorowych stronach Songlines znaleźć można recenzje płyt, wywiady, relacje z imprez, które już za nami oraz zaproszenia na te, które dopiero się odbędą. Redaktorzy Songlines wedrują po całym świecie, odwiedzając miejsca pełne ciekawej muzyki, zaglądają też coraz częściej do Polski. Magazyn jest nowocześnie projektowany, sporo tu zdjęć i grafik, dynamizujących strony.

Do każdego wydania dołączona jest płyta CD prezentująca wykonawców, których płyty redakcja uznała za najciekwsze w ostatnim czasie.

Pracujemy nad tym, by obok Songlines w naszym sklepie znalazły się także inne, ciekawe magazyny folkowe. Zachęcamy także was do nadsyłania propozycji tytułów, które powinny się znaleźć w naszej "międzynarodowej, folkowej czytelni prasy".

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu