Podróżniczka Anoushka

80 nr Songlines Magazine
Kamil Piotr Piotrowski, 2 listopada 2011
Songlines 80
Fot. Kamil Piotrowski
Już siedemdziesiąt dziewięć wydań Songlines Magazine za nami. Do naszego sklepu dotarł kolejny, osiemdziesiąty numer pisma a w nim jak zwykle sporo relacji, recenzji, prezentacji i zapowiedzi wydarzeń ze sceny world music.

Z okładki listopadowo-grudniowego wydania Songlines Magazine spogląda na nas Anoushka Shankar. Córce legendarnego Ravi Shankara, indyjskiego mistrza gry na sitarze, poświęcono kilka stron a rozmowa Simona Broughtona zatytułowana "Birth of a Traveller" toczy się głównie na temat jej najnowszej płyty "Traveler", która łączy muzykę hinduską (Anoushka to również wirtuoz sitaru) z flamenco. Anoushka Shankar rusza właśnie w trasę promocyjną. Z kolei Tim Cumming w "The Essence of the Balkans" w rozmowie z Amirą, bośniacką artystką, próbuje zgłębić istotę bałkańskiego stylu muzycznego, zwanego sevdah. W magazynie także opowieści o swingu, ghazals czy pieśniach z Punjabi. Poza tym, na ponad 100 stronach relacje z festiwali (m.in. w Oslo), rezencje płytowe (m.in. polskiej R.U.T.Y.) i zapowiedzi nowych wydawnictw.

Tradycyjnie do magazynu dołączono dwie płyty: "Songlines Top of the World" z 10 utworami, reprezentującymi najciekawsze, ostatnio wydane płyty (m.in. Lucasa Santtany, Anoushki Shankar, Amiry) oraz 5 propozycji wybranych przez Mickeya Harta, etnomuzykologa i perkusisty Graetful Dead. Druga płyta to "Global Sounds from Australia". Zapraszamy do naszego sklepu.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu