Energia etno i folku w Ogrodach Dzwięków

Festiwal Muzyki Świata w Katowicach
Kamil Piotr Piotrowski, 23 maja 2022
Festiwal Muzyki Świata „Ogrody Dźwięków” 2019
Fot. Press / Miasto Ogrodów
Tak długiego i różnorodnego programu katowickiego festiwalu „Ogrody Dźwięków” dawno już nie było. Po pierwsze znów trzy dni, po drugie lista artystów powinna usatysfakcjonować niemal każdego fana etno, folku czy world music.

Gospodarze katowickiego Festiwalu Muzyki Świata „Ogrody Dźwięków” – Katowice Miasto Ogrodów Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek – zapowiadają, że takiej edycji dawno w Katowicach nie było. Po raz pierwszy od dawna festiwal potrwa trzy dni. Po raz pierwszy na festiwalu usłyszymy język albański – za sprawą szwajcarsko-albańskiej artystki Eliny Duni, która wystąpi w duecie z Robem Luftem z Anglii. Po raz pierwszy też na festiwalu pojawią się artyści z Haiti – Moonlight Benjamin, oraz absolutni zwycięzcy wszystkich trofeów zeszłego roku, czyli cypryjskie trio Monsieur Doumani. Do tego ze wsparciem prosto z Podlasia przybędzie godna reprezentacja polskiej sceny – niezwykle energetycza Czeremszyna.

Na festiwalu Karaiby przeplotą się z kulturą wschodniej Europy, tradycje bałkańskie z Wielką Brytanią. Nie zabraknie energii i elektroniki, ale także liryki i refleksji. Program w tym roku będzie naprawdę ciekawy, a kameralna atmosfera w Podcieniach Miasta Ogrodów przy pl. Sejmu Śląskiego to kolejny atut tego festiwalu. W imieniu organizatorów zapraszamy  w dn. 10-12 czerwca do Katowic.

Tegoroczna edycja Ogrodów Dźwięków jest częścią programu MOST Music promującego artystów z Bałkanów. Gośćmi specjalnymi festiwalu będą przedstawiciele bałkańskich festiwali i mediów specjalizujących się w world music (ESK Nowy Sad 2023, Vranje Kreatywne Miasto Muzyki UNESCO).

Szczegółowy program w naszym dziale „wydarzenia

 

10 Festiwal Muzyki Świata „Ogrody Dźwięków”, 10-12.06.2022, Katowice
Portal Folk24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu