Poczuj saharyjskiego bluesa, posłuchaj kory

African Beats Festival 2022 w Kawęczynie
Kamil Piotr Piotrowski, 11 lipca 2022
African Beats Festival
Fot. Press / Perspektywy
African Beats Festival to jedno z największych wydarzeń w Europie prezentujących muzykę i kulturę Afryki. Na dodatek odbywające się w Polsce! Tego lata usłyszycie największe gwiazdy afrykańskiego world music. Będzie gorąco!

Po raz pierwszy w historii naszego kraju będzie można zobaczyć i posłuchać na scenie, tak wielu znakomitych artystów prosto z Czarnego Lądu – piszą organizatorzy African Beats Festival, który odbędzie się w dniach 12-13 sierpnia w Kawęczynie.

Gwiazdy, gwiazdy

I rzeczywiście line-up tego wydarzenia może robić wrażenie. Jednym z najbardziej wyczekiwanych koncertów całego festiwalu, będzie z pewnością występ Oumou Sangare – prawdziwej afrykańskiej divy. Przybędzie ona do Kawęczyna, by zaprezentować wszystkim program z najnowszego albumu „Timbuktu”.

Nie mniej uznaną postacią muzyki Czarnego Lądu – Sona Jobarteh, czyli jedna z największych wirtuozek gry na korze na świecie. Jej koncerty wypełnione są pięknymi melodiami, niepowtarzalną atmosferą oraz ponadczasowym przesłaniem.

Nie można zapominać także o innej gwieździe Festivalu, którą z pewnością będzie OUM, pochodząca z Maroka wokalistka, która podbiła serca słuchaczy na całym świecie.

Pustynny blues i polski drive

A tu jeszcze Amadou & Mariam, doskonale znana w Polsce para. Imarhan i Tamikrest, czyli czołowi przedstawiciele tak zwanego pustynnego bluesa.

I oczywiście polska siła: Dikanda z Mustafą El Boudani, Ifi Ude, Afrotuba, Moribaya i inni.

Poza doznaniami muzycznymi

Każdy uczestnik festiwalu będzie miał możliwość wzięcia udziału w wielu warsztatach (np. bębniarskich, tanecznych, jogi) oraz spotkaniach (np. ze znanymi podróżnikami). Dzięki współpracy z Afrykamerą, podczas festiwalu odbędzie się również projekcja aż 10 afrykańskich filmów, a największym smaczkiem będzie polska premiera filmu „Zaułek Starszych”. Na festiwalu powstanie także strefa „Arican Market”, gdzie będziecie można skosztować specjałów kuchni afrykańskiej oraz nabyć pamiątki od wystawców z afrykańskim rękodziełem.

Jak piszą organizatorzy – Agencja Perspektywy – o wyjątkowości festiwalu świadczy to, że:

– African Beats Festival nie jest jedynie wydarzeniem muzycznym. Jest to wspólna przestrzeń dla wszystkich fanów muzyki świata, tanecznego afrobeatu oraz otwartych i tolerancyjnych ludzi. African Beats Festival to miejsce celebracji artystów, podróżników i obywateli świata. To także muzyczna podróż po Czarnym Lądzie w towarzystwie największych afrykańskich muzyków. To jedyny festiwal w swoim rodzaju. Nie tylko rozkochuje muzyką na najwyższym poziomie, lecz także poszerza horyzonty i zmienia to, jak postrzegają nas ludzie poza granicami naszego kraju.

Sprawdzić to będziecie mogli już w drugi weekend sierpnia, w samym środku Polski, w malowniczej miejscowości Kawęczyn, na terenie Gościńca „Wiecha” oraz Dworku pod Wiechą.

Więcej informacji i bilety dostępne są na stronie na stronie African Beats Festival

 

African Beats Festival, 12-13.08.2022, Kawęczyn
Portal Folk24.pl jest partnerem medialnym wydarzenia

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu