KOSY z nagrodą i premierą

Wyróżnienie na NT i debiutancka płyta "Siew"
Kamil Piotr Piotrowski, 25 maja 2022
KOSY
Fot. Press
Dawno temu zapowiadana, długo wyczekiwana, bo przez pandemię odraczana, ale wreszcie jest. Gotowa, nowa, debiutancka płyta wrocławskiego zespołu KOSY. Premiera uświetniona nagrodą na festiwalu Nowa Tradycja.

Tegoroczny maj okazuje się być dobrym miesiącem dla wrocławskiego zespołu KOSY. Nie dość, że z dopiero co zakończonego Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja” cztery dziewczyny przywiozły Wyróżnienie

(więcej o werdykcie Jury Nowej Tradycji w artykule Piotr Damasiewicz Into the Roots z Grand Prix),

to już za chwilę, 26 maja, premierę w kanale Spotify będzie mieć ich debiutancki album pt. „Siew”. Sam krążek CD dostępny będzie podczas pierwszego koncertu promującego tę płytę, który odbędzie się w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu, 13 czerwca.

– „Płyta powstała z wewnętrznej potrzeby poszukiwań swoich korzeni w otaczającym nas świecie. „SIEW” jest autorskim opracowaniem pieśni z terenów Dolnego Śląska, przywiezionych na te ziemie w pierwszej połowie XX wieku przez repatriantów. Gromadziłyśmy  źródłowy materiał muzyczny, wsłuchując się w wykonania pieśni wspaniałych śpiewaczek takich jak Bronisława Chmielowska, Michalina Mrozik, Stanisława Latawiec i wiele innych” – czytamy w zapowiedzi płyty.

Na krążku oprócz czterech kobiecych głosów usłyszeć można nietuzinkowe instrumentarium, takie jak harmonium, lira korbowa, bębny obręczowe, skrzypce, altówka. Płytę zaprezentujemy Wam szerzej w naszym dziale „Wydawnictwa”, gdy do nas dotrze, a tym czasem w imieniu zespołu KOSY zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia zapowiadającego płytę teledysku do pieśni „Mój wianeczku”

Czekamy zatem na płytę a dziewczynom składamy podwójne gratulacje!

 

CD „Siew” KOSY, 26.05.2022
Portal Folk24.pl jest patronem medialnym wydawnictwa

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu