Trzecia za... Trzecią

Wirtualne Gęśle dla Beltaine
Kamil Piotr Piotrowski, 9 maja 2011
Płyty folkowe 2010
Fot. Press
Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej poświęconej XIV Festiwalowi Folkowemu Polskiego Radia "Nowa Tradycja" ogłoszono laureatów ósmej edycji plebiscytu dla internautów "Wirtualne Gęśle".

Po raz ósmy miłośnicy folku i brzmień etnicznych mogli w internetowym plebiscycie wskazać swoją "Najlepszą płytę folkową 2010 roku". Jak podał nam organizator Jan Konador, skorzystało z tej możliwości ponad 4000 osób. Laureata ogłosili organizatorzy Festiwalu "Nowa Tradycja" podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej w Polskim Radiu.

Zwyciężył zespół Beltaine. To już trzecia statuetka, która trafi do tej śląskiej grupy inspirującej się muzyką celtycką. Tym razem internauci zagłosowali na trzecią płytę zespołu pt. "Tríú" (nomen omen to po irlandzku znaczy "trzecia"). Poprzednio "Wirtualne Gęśle" otrzymały debiutancka "Rockhill" (2005) oraz druga w kolejności płyta zatytułowana "Koncentrad" (2008). Trójka jak widać jest szczęśliwa dla zespołu, gdyż wszystkie płyty ukazały się w trzyletnich odstępach.

Najlepszą okładką 2010 roku została okładka płyty pt. "Berkut 3" młodej, folk-rockowej grupy z Olsztyna - Berkut.

Na stronach plebiscytu można już poznać pierwszą dziesiątkę laureatów, na razie w kolejności alfabetycznej. Która płyta zajęła drugie, trzecie i kolejne miejsca, oraz ile zdobyły głosów dowiemy się 12 maja. Wręczenie "Wirtualnych Gęśli" nastąpi podczas pierwszego dnia Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja", 12 maja. Laureatom gratulujemy!

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu