Po Nowej Tradycji

Werdykt jurorów konkursu NT 2011
Kamil Piotr Piotrowski, 16 maja 2011
Sporysz Polska
Fot. Kamil Piotrowski
Kolejny, XIV Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja" za nami. Obok koncertów, wręczano nagrody za Folkowy Fonogram Roku, Fonogram Źródeł, nagrodę internautów Wirtualne Gęśle i zwycięzcom konkursu muzycznego.

Podczas wczorajszego, finałowego koncertu, prowadzący Krzysztof Trebunia-Tutka oraz Kuba Borysiak ogłosili oficjalnie werdykt jury, które w tym roku obradowało w składzie: Marcin Pospieszalski (przewodniczący), Maria Baliszewska, Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, Tomasz Janas, Krzysztof Trebunia-Tutka. Powyższe grono przyznało następujące nagrody:

Grand Prix - nagrodę ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 10.000 zł i nagrodę specjalną im. Czesława Niemena - Agacie Siemaszko (śpiew) i Kubie "Bobasowi" Wilkowi (gitary) – za kunszt obojga wykonawców.

Dwie równorzędne II nagrody Programu 2 Polskiego Radia w wysokości po 3000 zł każda – zespołowi Babooshki za świetny dobór repertuaru, zwracający uwagę na wspólne tradycje muzyczne i zespołowi Sporysz Polska za bardzo ciekawą adaptację rubata mazurkowego.

Dwie równorzędne III nagrody Programu 2 Polskiego Radia w wysokości po 2000 zł każda – zespołowi Vidlunnia za nowatorską koncepcję artystyczną przekazu tradycyjnych pieśni i zespołowi Melodia w Polsce za poszukiwania i próbę umieszczenia tradycyjnych melodii w nowym środowisku dźwiękowym.

Wyróżnienia finansowe w wysokości po 1000 zł przyznano zespołom Maria Guraievska Ethno Jazz Project i Irek Wojtczak - Projekt Region Ludź.

Wyróżnienia dyplomem honorowym otrzymały formacje Widymo, Meadow Quartet i AfroFree.

Nagrodę publiczności "Burzę Braw", otrzymał zespół Widymo.

Nagrodę specjalną "Złote Gęśle" otrzymał skrzypek Marcin Drabik, lider grupy Sporysz Polska.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu