Internetowy plebiscyt

Wirtualne Gęśle za 2010
Kamil Piotr Piotrowski, 15 marca 2011
Logo Wirtualnych Gęśli
Fot. www.folk.pl
Trwa już plebiscyt internautów na folkową płytę roku 2010 zdaniem internautów - "Wirtualne Gęśle". Każdy kto weźmie udział w plebiscycie, nie tylko wesprze swój ulubiony zespół, ale także może liczyć na nagrodę... płytową.

W tym roku po raz ósmy odbywa się plebiscyt "Folkowa płyta roku zdaniem internautów Wirtualne Geśle". To konkurs, który zrodził się spontanicznie, by dać szansę ludowi folkowemu na wyrażenie swojego zdania co do tego, która płyta minionego roku jest... the best folkowa. Do tej pory lud ogłosił, że najlepszymi płytami były:

W tym roku głosujemy na płyty z 2010 r. Na konkurs przyszło ich ponad 70, a nie są to wszystkie wydawnictwa, które ukazały się w minionym roku (nie wszyscy je zgłosili, np. ze sceny żeglarskiej jest tylko jedna, a ukazało się ich w minionym roku kilka).

Od 2006 roku głosowaniu na najlepszy fonogram towarzyszy także plebiscyt na najciekawszą okładkę. Do tej pory, zdaniem internautów, miały je płyty zespołów Beltaine (2005, 2007), Orkiestry św. Mikołaja i Kapeli Romana Kumłyka "Czeremosz" (2006), Czeremszyny (2008), Chóru Sensus Musicus (2009).

Głosować można tradycyjnie na gęślowej stronie. Głosowanie trwa do północy 22 kwietnia. Statuetkę "Gęśli" od lat funduje Galeria ZOYA. Zapraszamy do zabawy.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu