Muzyka i taniec Indii

Seema Tiwari i Mosaic
Mateusz Dobrowolski, 9 lutego 2011
Seema Tiwari
Fot. Press
Laureatka wielu indyjskich nagród muzycznych, propagatorka kultury Indii, śpiewaczka ludowa Seema Tiwari przybywa nad Wisłę! Uznana w świecie artystka wystąpi na dwóch koncertach: w Krakowie i Warszawie.

Seema Tiwari jest wyjątkową i uznaną wokalistką, wykonującą  tradycyjne pieśni północnych Indii z regionów Bihar oraz Uttarpradesh. Koncertowała nie tylko w Indiach ale i w wielu krajach Azji i Europy. W swoim dorobku ma ponad 100 nagród muzycznych.

Akompaniując sobie na harmonium, wykonuje bhajany (hinduskie pieśni religijne), pieśni miłosne oraz kompozycje wokalno-instrumentalne, zwane ghazal. Podczas koncertów  towarzyszą jej muzycy grający na tradycyjnych instrumentach perkusyjnych, takich jak dholak i tabla. Na scenie podziwiać będziemy również niezwykłych tancerzy, którzy w pięknych, tradycyjnych indyjskich strojach wykonają zarówno tańce ludowe, obrzędowe (np. taniec przywołujący deszcz), jak i te przedstawiające historie związane z hinduską mitologią.

Koncert Seemy Tiwari to prawdziwa uczta dla miłośników tradycyjnej kultury Indii, wspaniały, barwny pokaz dla osób ciekawych indyjskich zwyczajów, muzyczna podróż w nieznane.

Trasa artystki obejmuje dwa koncerty, szczegóły w naszym dziale "Wydarzenia". Podczas obydwu jako support, wystąpi polska grupa Mosaic w specjalnym programie poświęconym muzyce Orientu.

Organizatorzy: Ambasada Republiki Indii, Instytut Adama Mickiewicza, Indian Council for Cultural Relations, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Dwójka Polskie Radio, Stowarzyszenie "Transetnika".

 

Seema Tiwari i Mosaic, 11.02 - Kraków, 13.02 - Warszawa
Portal Folk24.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu