Koncert z premierą teledysku

Jarmużek/Pakowska w Odra Centrum
Kamil Piotr Piotrowski, 20 września 2022
Jarmużek/Pakowska
Fot. Press
Kto nie załapał się na majową premierę koncertową zespołu Jarmużek/Pakowska we wrocławskiej Synagodze pod Białym Bocianem, tego zapraszamy na kameralny wieczór z wrocławskim duetem w Odra Centrum.
 
Jarmużek/Pakowska to wrocławski duet łączący dolnośląskie pieśni ludowe z jazzem i elektroniką. Charyzmatyczna wokalistka, entuzjastka śpiewu tradycyjnego Kasia Pakowska z zespołu Kosy i Robert Jarmużek pianista i kompozytor z zespołu Mikromusic stworzyli interesującą i bogatą aranżacyjnie muzykę, która oprócz walorów artystycznych ma w sobie prostotę i tęsknotę za wspólnym śpiewaniem. Ich debiutancka płyta „Przed skończeniem świata” to świeża interpretacja wokalnych tradycji, które pojawiły się na terenie Dolnego Śląska po II Wojnie Światowej. Na płycie, która miała swoją internetową premierę w marcu 2022 r. usłyszeć można dawne ballady, pieśni liryczne i obrzędowe, wykonywane do tej pory przez dolnośląskie śpiewaczki: Bronisławę Chmielowską, Michalinę Mrozik, Stanisławę Latawiec czy zespół śpiewaczek z Żarek Średnich.
Podczas koncertu w Odra Centrum będzie można nie tylko posłuchać muzyki ze wspomnianej płyty, w wyjątkowych, akustycznych aranżacjach, których nie znajdziecie na płycie (sic!), ale także zobaczyć premierę teledysku do jednego z utworów, a mianowicie „Biała Gęś”.
Jak podkreślają organizatorzy, nie przypadkowo premiera ma miejsce właśnie w Odra Centrum, ponieważ historia opowiedziana w wideoklipie związana jest z wodą. Piotr Graff, reżyser teledysku, stworzył obraz o znamionach realizmu magicznego, w którym intymny świat kochanków znajduje się głęboko pod wodą.
Na miejscu będzie również możliwość zakupienia album.

 

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu