Folkowcy z Norwegii w Polsce

Roy Einar Dreng, Gerrard & Olsen
Kamil Piotr Piotrowski, 10 października 2022
Fot. Press
Norweski zespół folkowy Roy Einar Dreng, Gerrard & Olsen rusza w przedpremierową trasę koncertową do Polski z albumem „Mellom Himmel og Jord”. Odwiedzą aż dziewięć miejscowości. Folk24 jest media patronem tej trasy.

Norweski wokalista, kompozytor i autor tekstów – Roy Einar Dreng – w Norwegii znany jest z indywidualnych interpretacji piosenek Boba Dylana. Mówi, że Dylan nauczył go struktury tekstu i narracji. Wielokrotnie występował na Dylan Festival w Beitostølen, oraz na koncertach poświęconych 70 i 75-tym urodzinom Noblisty na scenach w Rockefeller i Parkteatret w Oslo. Po wielu latach występów z zespołem BobBand (tribute band Boba Dylana) zaczął tworzyć własną muzykę. 
Z własnym materiałem artysta występował w Europie, głównie w Danii, Włoszech i Polsce, gdzie zagrał już około 80 koncertów, m.in. na „Pikniku Country” w Mrągowie i Festiwalu Bardów w Warszawie. Dwukrotnie pojawił się też na „Nordic Talking Festival” w Gdańsku i Gdyni.

W obecnym składzie – ze Szkotem Ronniem Gerrardem (mandolina, skrzypce, cytra, śpiew) oraz kontrabasistą Asbjørnem P. Olsenem – już za chwilę przybywa na kolejne koncerty do Polski, które będą promować ich płytę zatytułowaną „Mellom Himmel og Jord” („Między Niebem a Ziemią”). Premiera albumu planowana jest na styczeń 2023 roku, ale polscy słuchacze będą mogli już podczas tej trasy posłuchać tego materiału. Album jest mieszanką stylów, norweskiej, brytyjskiej i amerykańskiej muzyki ludowej, bluesa i country. Pieśni o folklorze, matce-naturze i niełatwych relacjach międzyludzkich zabiorą słuchacza w krainę fiordów, wzdłuż rzek, przez góry, w głąb lasów, w zachwycający, tajemniczy świat baśni i legend norweskich.

Polska trasa tria Roy Einar Dreng & Gerrard & Olsen przebiegać będzie w dniach 17.10–4.12.2022 przez następujące miasta:

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu