Jest wino, będzie śpiew i muzyka

Cykl „Sztukówka zaprasza” po raz drugi
Kamil Piotr Piotrowski, 19 maja 2022
Kirszenbaum w Sztukówce
Fot. Press
Podkarpackie wino (i piwo!), warsztaty, stoiska lokalnych rzemieślników i duuuużo cudnej muzyki w miejscu niesamowitym. Tak organizatorzy cyklu „Sztukówka zaprasza” zapowiadają, tegoroczną, drugą edycję imprezy.

Rok temu po raz pierwszy Winnica Sztukówka czterokrotnie zaprosiła miłośników dobrego smaku, i tego dla ciała i tego dla ducha, w swoje progi celem degustacji dobrego wina i dobrej muzyki.

Jak przebiegły te spotkania pisaliśmy o tym w relacji pt. „Folk jak dobre wino”.

Impreza na tyle przypadła do gustu muzykom i gościom, że w tym roku odbędzie się po raz drugi. Znów cztery spotkania, każde pod innym tytułem i każde z inną muzyczną prezentacją, a w tle wystawcy rękodzieła czy lokalnych, często tradycyjnych potraw i napojów.

Cykl „Sztukówka zaprasza”, tak jak przy pierwszej edycji, będzie miał cztery odsłony, a każda ma inny tytuł i innego wykonawcę w programie.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 21-22 maja a jego tytuł to znane już czytelnikom Folk24 „Łąki Umajone”. Muzycznie zainauguruje go, tak jak rok temu, zespół Kirszenbaum. Ci, którzy byli i pamiętają niesamowite „okoliczności przyrody”, z pewnością go i tym razem nie ominą.

Drugie, czerwcowe spotkanie (18-19.06) przebiegnie pod hasłem „Wianki u Hanki”, a muzycznie zaprezentuje się Kapela Maliszów.

Trzeci zlot, w lipcu (9-10.07), swoją muzyką wypełni Kapela Łola, a tytuł spotkania to... „Wesele”!

I ostatnie, czwarte spotkanie, które też odbędzie się w lipcu (30-31.07), pod hasłem „Wina i gościna”, zakończy koncertem i potańcówką z aż dwoma zespołami: Kapelą Zastawnych i Kapelą Rodzinną Kurasie.

I jak tu nie wierzyć w stare przysłowie pszczół, które mówi: „gdzie wino jest, tam śpiew i muzykę słychać...”

Zaglądajcie na profil Sztukówki na Facebooku lub do naszego działu „wydarzenia”, tam więcej szczegółów.

 

Partnerem cyklu spotkań „Sztukówka zaprasza” jest Województwo Podkarpackie
Portal Folk24.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu