Mandili Trio dla pokoju i braterstwa

Specjalny koncert dla Ukrainy w Chutorze Gorajec
Kamil Piotr Piotrowski, 13 maja 2022
Mandili Trio
Fot. Press
Podziwiane na całym świecie gruzińskie Trio Mandili zaśpiewa na specjalnym charytatywnym koncercie w Ambasadzie Wolności w Chutorze Gorajec. Koncert dla pokoju, dla solidarności między Polakami Gruzinami i Ukraińcami

Pochodzące z Gruzji Trio Mandili to jeden z najbardziej popularnych na YouTubie zespołów muzycznych. Mają miliony fanów na całym świecie, a szczególną popularnością cieszą się w Polsce. W naszym kraju koncertowały już kilkukrotnie, a na swoim koncie mają też wspólny muzyczny projekt z grupą Lao Che. 

Trio zyskało popularność po tym, jak w 2014 opublikowało w sieci śpiewaną podczas spaceru piosenkę, nakręconą telefonem komórkowym. Klip z gruzińską piosenką ludową „Apareka” został odtworzony kilka milionów razy w serwisie YouTube, a łączna liczba wyświetleń kanału przekroczyła 130 mln. 

Fundacja Folkowisko znana jest fanom folku z organizacji jednego z bardziej znanych festiwali muzyki korzennej – Festiwalu „Folkowisko”. Odbywający się już od 12 lat festiwal przyciąga w lipcu do Gorajca setki miłośników kultury tradycyjnej, łączy muzykę, warsztaty i wyjątkowy klimat miejsca.

Od samego początku ataku na Ukrainę Fundacja Folkowisko z wielką energią organizuje pomoc humanitarną dla uchodźców zza wschodniej granicy. Ci, którzy śledzili relację Marcina Piotrowskiego z działań w pierwszych tygodniach wojny w Ukrainie wiedzą, że te działania były wręcz spektakularne. Folkowisko i przyjaciele każdego dnia wspierają Ukrainę i Ukraińców prowadząc punkty humanitarne na trzech przejściach granicznych, wyposażając w sprzęt i leki szpitale w Jaworowie, Tarnopolu czy Iwano-Frankowsku, wysyłając karetki do Irpienia, Białej Cerkwi czy Jaworowa. Dotychczas z bazy – Ambasady Wolności do Ukrainy dotarło 2500 ton pomocy humanitarnej. Cała ekipa Folkowiska czynią cuda po naszej i ukraińskiej stronie.

Teraz nadszedł czas na cud kolejny – koncert wspierający działania humanitarne Fundacji Folkowisko. W „przepięknych okolicznościach przyrody”, które roztaczają się wokół siedziby Stowarzyszenia i Fundacji – czyli w Chutorze Gorajec, w sobotę 14 maja pojawią się trzy przesympatyczne Gruzinki, czyli Trio Mandili, by dać koncert dla pokoju, dla solidarności między narodami Polski, Gruzji i Ukrainy. Całość dochodu z wydarzenia przeznaczona będzie na dalsze działania humanitarne dla Ukrainy prowadzone przez Fundację Mandili Care oraz Fundację Folkowisko z Gorajca.

O ich koncercie marzyliśmy od lat, wszak ich muzyka idealnie wpisuje się w to co robimy jako Folkowisko i w klimat naszego wyjątkowego miejsca, jakim jest niewielka podkarpacka wieś Gorajec – mówi Marcin Piotrowski z Folkowiska.

Zapraszamy w imieniu organizatorów na koncert i do wspierania Folkowiska w ich działaniach, a tak zapraszają na ten koncer dziewczyny z Mandili Trio 

Szczegółowe informacje znajdziecie w naszym dziale „wydarzenia

 

Trio Mandili dla Ukrainy, 14.05.2022, Chutor Gorajec

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu