Brzmienia z Podlasia, Moraw i spod Diablaka

27. EthnoFestiwal Wielu Kultur i Narodów
Witt Wilczyński, 13 lipca 2022
Fot. Press
Malownicza Czeremcha już po raz 27. będzie gościła fanów folku z całej Polski. Przez kolejne lata festiwal zdobył uznanie widzów i wykonawców. Tym razem na Podlasiu zaprezentuje się 14 zespołów z Polski i z zagranicy.

Jak drzewiej bywało, tak i tym razem Festiwal Wielu Kultur i Narodów w Czeremsze odbędzie się w lipcu, a konkretnie od 22 do 24 lipca 2022 r. Festiwal rozpocznie, w piątkowe południe konferencja pt. „Współczesne formy przekazu kultury tradycyjnej – edukacja formalna i nieformalna”. Tego dnia w sali widowiskowej GOK odbędzie się też spektakl „Król i Błazen”, przygotowany przez Walny Teatr. Z kolei na plenerową paradę lalek zaprosi festiwalowiczów Kapela Brodów. Ona też zainauguruje koncertowo festiwal na głównej scenie wraz z zespołami: Ugla, TOMÁŠ KOČKO & ORCHESTR, Nomfuzi i Czeremszyna z Todarem i Horyną. W namiocie festiwalowym zagra DI LIBE BRENT WI A NASE SZMATE, taneczny afterek poprowadzi DJ Woj.

Sobota tradycyjnie pełna będzie warsztatów, spotkań i pokazów, a część muzyczną wypełnią: WoWaKin, Duckshell, Hamdam, PotOCK i Haydamaky ze Stasiukiem. Tym razem afterek w namiocie poprowadzą DJ Empe i DJ Woj.

EthnoFestiwal Czeremcha to nie tylko koncerty zespołów i pokazy sztuki ludowej, to także spektakle, warsztaty rękodzielnicze, muzyczne, kulinarne, wystawy, pokazy filmów i odbywający się już po raz siódmy, przegląd muzykujących na harmonijkach ustnych, którego finał będzie miał miejsce w niedzielę.

Po raz siedemnasty w historii Festiwalu odbędzie się konkurs kulinarny na potrawę regionalną z udziałem znanych polskich kucharzy Anety i Jana Kuroniów, Joanny Jakubiuk, Barbara Stareckiej i Zbyszka Kmiecia.

Zapraszamy również na imprezy towarzyszące festiwalowi: projekt Elżbiety Dziuk i Krzysztofa Renika „Uchodźcy z Tybetu” (wystawa wraz z prezentacją filmów oraz spotkanie poświęcone uchodźcom tybetańskim w Indiach), pokaz filmów „Petites Planetes”, wspomniany spektakl Walnego-Teatru, Kino Manualne, Operacja Czysta Rzeka, pokaz obrzędu w wykonaniu zespołu Horyna, Jarmark Rękodzieła i spotkania autorskie z Wojtkiem Koronkiewiczem i Irańczykiem – Michałem Mohammadreza Rezazadeh’em.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej i Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze, a gospodarzem znany w Polsce zespół folkowy Czeremszyna. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Organizatorzy, w partnerstwie z Kolejami Mazowieckimi, zapewniają bezpłatny pociąg festiwalowy relacji Warszawa Wschodnia – Czeremcha – Warszawa Wschodnia.

Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalu.

 

XXVII EthnoFestiwal Wielu Kultur i Narodów, 22-24.07.2022, Czeremcha
Portal Folk24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu