Będzie nowa płyta

Grai już po nagraniach
Witt Wilczyński, 9 grudnia 2013
Grai w studiu
Fot. Heart of Rock Agency
Grai, wschodząca rosyjska gwiazda folkmetalu, została bardzo ciepło przyjęta przez polskich fanów gatunku podczas październikowej trasy. Mamy kolejne dobre wieści - zespół zakończył nagrania do nowej płyty!

Przypomnijmy, że grupa Grai pochodzi z Tatarstanu, z miejscowości Nabierieżnyje Czelnyje. Pod obecną nazwą występuje od 2007 roku (wcześniej, od 2005 istnieli jako Raven Blood i Ворог). Na koncie mają dwa długograje: "Полынь-Трава" z 2009 i "О Земле Родной" z 2011. W Kamysh Studio, kilkanaście dni temu, zakończyło się nagrywanie materiału do trzeciego albumu. Zgodnie z zapowiedziami jeszcze do końca roku zrealizowany będzie mix i mastering tego materiału. Na płycie znajdzie się dziewięć, całkowicie nowych piosenek utrzymanych w klimacie melodyjnego folk metalu.

Przypomnijmy też,  że w październiku ukazała się reedycja pierwszego krążka grupy Grai, "Polyn Trawa", a zbiegło się to z koncertami zespołu w Polsce, obok takich wykonawców jak Alestorm, Dalriada, Radogost czy Percival Schuttenbach, mieliśmy przyjemność patronować medialnie tej trasie.

W oczekiwaniu na kolejną płytę, polecamy jeszcze poniższy utwór:

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu