Akustyczny Percival

Slavny Tur 2014
Witt Wilczyński, 27 stycznia 2014
Percival
Fot. Kamil Piotrowski
W zeszłym roku przez Polskę przejechał "Svantevit", niosąc z sobą potężną dawkę brzmień folkmetalowych. Teraz pora na średniowieczno-akustyczną odsłonę grupy Percival Schuttenbach, czyli Percival. Nadciąga Slavny Tur!

Trasa historyczno-folkowego Percivala promować będzie tryptyk "Slava", prezentujący muzykę ludów słowiańskich. W 2012 roku ukazała się jego pierwsza część - Slava - pieśni Słowian południowych. Nagrane utwory pochodziły z terenów obecnej Serbii, Bułgarii, Czarnogóry, Słowenii, Chorwacji, Bośni i Macedonii. Więcej o tym projekcie można przeczytać tutaj. W tym roku zespół zamierza wydać drugą część - album "Slava - pieśni Słowian wschodnich" i wyruszyć na trasę promującą materiał ze "Slavy".

Szczegóły trasy, którą nazwano Slavny Tur 2014, są dopinane. Wiadomo już, że od 13.02 Percivale zagrają we Wrocławiu, Bielsku Białej, Tychach, Szklarskiej Porębie, Krakowie, Lublinie, Chełmie, Rzeszowie, Słupsku, Białymstoku, Warszawie, Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Katowicach, Toruniu, Zielonej Górze, a zakończą 22.03 w Poznaniu na targach. Szczegóły w dziale "wydarzenia".

A oto co czeka fanów podczas tej trasy:

Ciekawostką będzie wstęp wolny na wszystkie koncerty dla dzieci do lat 12. Zapytaliśmy Mikołaja Rybackiego o tę sprawę:

- "Zawsze jak z historycznym Percivalem gramy akustycznie na plenerowych imprezach, to pod sceną gromadzi się bardzo dużo dzieci. To jest jakiś fenomen, który nas bardzo cieszy! Wygląda to prawie jak na naszych metalowych koncertach, ale w tym przypadku pod sceną "młyn" tworzą dzieci i to jest niesamowite!  A dzieci potrafią być tak w tym autentyczne, że nam dech zapiera. Mieliśmy nawet taką zabawną historię na jednym z koncertów. Graliśmy plener na jarmarku przy markecie i tradycyjnie pod sceną szalały dzieciaki, a dookoła nich stali ochroniarze w pełnym rynsztunku, ubrani na czarno. Jedna dziewczynka, około 3 lat, zmęczyła się i usiadła na scenie, a wtedy jeden z ochroniarzy podszedł do niej i zdjął ją z tej sceny. Skoro tak się dzieje, to postanowiliśmy również zaprosić dzieci na nasze koncerty, które odbędą się w ramach trasy. Żeby jednak nie obciążać budżetu rodziców, dzieci do lat 12 mają u nas wstęp wolny" - powiedział nam lider Percivali.

Bądźcie czujni, śledźcie nasz portal i profil na fb, bo będziemy mieć dla Was wejściówki do wygrania na poszczególne koncerty trasy historycznego Percivala "Slavny Tur 2014"!

Dodajmy, że zespół nie zaniedbuje także swojego folkmetalowego oblicza. Zeszłoroczna płyta "Svantevit" doczeka się wydania... książkowego. Percival Schuttenbach uruchomił ankietę w tej sprawie, na pytania można odpowiedzieć tu: Svantevit - jak powstawał album? Książka i eBook.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu