Wiosna na Ethnojazzie

Marcowe koncerty na festiwalu
Kamil Piotr Piotrowski, 8 marca 2011
Kwartet Jorgi
Fot. Kamil Piotrowski
Kolejny miesiąc permanentnego, niekończącego się, wrocławskiego festiwalu, to następne koncerty. Choć już nie w hali Wytwórni Filmów, nadal klimatyczne i godne polecenia fanom ethno i jazzu. Tradycyjnie jest kilka perełek.

Przed nami kilka ciekawych koncertów w ramach Ethno Jazz Festiwal we Wrocławiu. Kolejny miesiąc i kolejne wydarzenia. Z pewnością godnym polecenia mieszkańcom Wrocławia jest koncert grupy Kroke i Maji Sikorowskiej (15.03), promujący najnowszą płytę "Avra", mieszankę nastroju z żywiołem muzyki żydowskiej i greckiej.

W ramach obchodów Dnia św. Patryka, patrona Irlandii, do Wrocławia zawita przedstawienie taneczno-muzyczne "Touch of Ireland" w wykonaniu grup Carrantuohill i Reelandia (17.03). To barwne i ciekawe muzycznie przedstawienie gości w stolicy Dolnego Śląska już nie pierwszy raz.

Ciekawym, i chyba dotąd niespotykanym wydarzeniem na festiwalu będzie koncert do filmu. Muzyka na motywach góralskich, słowackich, barokowych towarzyszyć będzie projekcji niemego, słowackiego filmu z 1921 r. pt. "Janosik". O oprawę muzyczną zadba legenda polskiego folku - grupa Kwartet Jorgi (23.03).

Na zakończenie festiwalu, wystąpi afrykańska królowa world music, laureatka Grammy 2008, Angelique Kidjo (31.03) z koncertem muzyki łączącej afrykańskie i latynoamerykańskie tony.

Szczegóły, jak zwykle, w naszym dziale "Wydarzenia".

 

Portal Folk24.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu